Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Ściąganie przeterminowanych płatności w strefie zachodniego sąsiada.

Najświeższe wpisy

Prowadząc firmę lub jakieś kontrakty z obywatelami Niemiec, kiedy będą zalegali z opłacaniem faktur powinniśmy brać pod uwagę, że będziemy musieli skorzystać z specjalistycznej pomocy. Odzyskanie długu w innym państwie jest kłopotliwe.
dług, pieniądze
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Sprawy windykacyjne prowadzone na terenie Polski powodują wzrost adrenaliny po obu stronach- dłużnika, i wierzyciela. Sprawa jest tym bardziej trudna jeżeli nasz kontrahent ma przedsiębiorstwo w Niemczech albo jest obywatelem zachodniego sąsiada. Mogłoby się wydawać, że od kiedy jesteśmy w Unii Europejskiej ściąganie długów w Republice Federalnej Niemiec nie wywołuje tylu negatywnych postaw. Kłopot nieustannie istnieje. Jesteśmy dwoma państwami o różnych systemach prawnych, innej kulturze. Inaczej pracuje sądownictwo, proces windykacji.

Jeśli któryś z naszych zagranicznych klientów nie opłaca należności nie natychmiast musimy podejmować drastyczne działania. Niewykluczone, że mamy nadzwyczajnie do czynienia z pomyłką . Może pracownik na zwolnieni lekarskim, odszedł z pracy, a może po prostu przeoczył. Warto na początku nawiązać kontakt telefoniczny lub (zobacz więcej na tej stronie) wysłać mail. Jeżeli przez kilka dni nie nawiązaliśmy kontaktu wtedy należy wysłać list w wersji papierowej za poświadczeniem przyjęcia. Kiedy otrzymamy podpisaną zwrotkę mamy potwierdzenie, że pracownik z listem musiał się zapoznać . Kontrahent nie będzie teraz mógł winić poczty elektronicznej czy niedziałających telefonów. Pomimo to nadal nie otrzymamy odpowiedzi należy podjąć następne działania. Najprościej jeśli windykacja należności w Niemczech będzie prowadzona przez doświadczone firmy. Warto rozważyć wybór firmy windykacyjnej albo prawnika, która umożliwi odzyskać nam płatność. Istotne, abyśmy wybrali firmę lub - hiperłącze do strony - kancelarię, która w Niemczech ma swoje punkty. W ten sposób prędzej i efektywniej zostaną rozwiązane nasze problemy.


Windykacja powinna zostać jak najszybciej rozpoczęta. Nie możemy wiecznie odkładać. Jeżeli prędzej zadłużony dowie się, że bezwzględnie chcesz odebrać pieniądze, tym większe są szanse na zwycięstwo.