Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Światła pomagające wyjść z depresji

Najświeższe wpisy

W obecnych czasach, pełnych pośpiechu, coraz to więcej ludzi boryka się z chandrami. Wszelki organizm do zwyczajnego funkcjonowania potrzebuje światła. Większość ludzi cały dzień przebywa w murach przy sztucznym świetle, w związku z tym system domaga się słońca.


Szczęśliwy człowiek
Author: Maria Morri
Source: http://www.flickr.com
Szczególną porą na ujawnienie się schorzenia jest okres jesienno zimowy. Terapia lekami jest w niektórych przypadkach niezbędne, niemniej nikomu nie zaszkodzi dodatkowe pomaganie. Terapia depresji za pomocą lampy antydepresyjnej jest niebolesne i nie niesie ze sobą ryzyka oparzenia skóry, ponieważ lampy nie przekazują promieniowania ultrafioletowego. Lampy antydepresyjne wspierają w większości sytuacji i nie powodują następstw ubocznych. Jej rezultaty widać już po paru dobach. Naświetlanie lampą należy zainicjować po uchwyceniu pierwszych przejawów depresji. Fototerapię winno wykorzystywać się dwa razy na dzień, rano i wczesnym wieczorem.

Lampy antydepresyjne dają najlepsze rezultaty, gdy używa się ich od 30 do 60 minut. Powinno się siedzieć w odległości około pół metra przed lampą. Zastosowanie lampy antydepresyjnej poprawia nastrój i efektywność pracy. Jest zalecana osobom w każdym wieku. Może być wykorzystywana przez kobiety w ciąży i w toku karmienia.

Mężczyzna
Author: Ghislain Berger
Source: http://www.flickr.com
Leczenie światłem jest przyjętą w wielu państwach Europy, również Stanach Zjednoczonych formą leczenia schorzeń, jakich powodem są zakłócenia wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka. Dzięki użyciu lampy antydepresyjnej, pozbędziemy się jesiennej depresji, poirytowania i smutku. Lampy antydepresyjne (jakościowe lampy antydepresyjne) nie powinny być użytkowane przez osoby leczone preparatami farmakologicznymi, dającymi nadwrażliwość na światło.

W wypadku schorzeń oczu, należy zasięgnąć porady lekarza okulisty. Leczenie światłem nie może być prowadzone w przypadku wystąpienia migreny, oraz przy nadwrażliwości nerwowej. Lampy antydepresyjne są niezwykle wygodne, albowiem można je użytkować w warunkach domowych. Jest również bezbolesne i nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa poparzenia skóry, ponieważ lampy antydepresyjne nie wydzielają promieni uv.