Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Aktywne przedszkolaki przy grupowej zabawie, nabywają sporo jednostkowych sprawności i zasób wiedzy

Najświeższe wpisy

Wielu z nas zapewne wraca pamięcią - jak w dziecięcych latach bawiliśmy się do zmroku na podwórku. Wówczas nie traktor zabawka a zwykły kijek i skrzydła fantazji zastępowały wiele zabawek. Czasy kiedy grano w "państwa miasta", "kapsle" przeminęły. Z tęsknotą wraca się do czasów zabawy w dom, gdy pączki lepiło się z piasku a zupa była z liści.


Dziecko i zabawa
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj maluchy nie wyobrażają sobie życia bez telewizji czy komputera a producenci zabawek, doręczają gotowe zabawki do przedszkola - Hurtownia Zabawek Biały. Przedszkole jest dla dzieci miejscem, w którym mają sposobność do zdobywania doświadczeń, od chwili gdy w szatni zdejmą kurtkę i obuwie, aż do chwili, gdy pod opieką dorosłych opuszczą przedszkole.

Można wyróżnić sytuacje, w których maluchy poznają dużo i z lepszym skutkiem. Są to: zabawy naturalne i wychowawcze. Sytuacje zorientowane na kształtowanie umiejętności porządkowych, prace wychowawcze oraz takie wydarzenia, w których biorą udział dzieci w przedszkolu, np.: uroczystości, spacery, wycieczki. Dzieci bardzo lubią się bawić w przedszkolu klockami, traktorem, lokomotywą, zwierzątkami, z ochotą bawią się również na placu zabaw, a także lubią się uczyć i opisywać swoje czynności do karty pracy. Dodatkowo przedszkole organizuje dzieciom możliwości do swobodnego wykonywania zadań oraz organizuje dzieciom warunki wyboru dowolnej aktywności. Wychowawcy w przedszkolu włączają dzieci do zabawy.

Stosują zagadki, aby zainteresować dzieci przedmiotem zabawy. Podpowiadają podczas rysowania. Wychowawcy w przedszkolu chwalą przedszkolaki, nakłaniają do działania, tworzą ekspozycję prac swoich wychowanków.


drewniane zabawki
Author: regan76
Source: http://www.flickr.com
Zwracają się do przedszkolaków po imieniu, by zaabsorbować konkretne dziecko, które nie chce słuchać poleceń. Prowadzą z przedszkolakami pogadanki siedząc z nimi w kółku. Stosują zmianę aktywności dzieci - rozmowa, zabawa ruchowa oraz śpiew, malowanie, zabawa indywidualna. Dzielą dzieci na drużyny, różnicują z nimi pracę. Starsze przedszkolaki bez pomocy nauczyciela wycinają oraz przyklejają na pudełka obrazki, podpisując własną pracę imieniem, młodsze dzieci kolorują gotowe obrazki.