Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Alimenty – jeden z najważniejszych problemów, który dotyczy rosnącej liczby nastolatków

Najświeższe wpisy

Alimenty to słowo, które dotyczy niestety niemalejącej ilości osób. Wprawdzie włączenie tego zagadnienia do ustawodawstwa jest niewątpliwie pozytywne, jednak bycie wychowywanym wyłącznie przez matkę jest w wielu przypadkach obarczone rozmaitymi konsekwencjami natury psychologicznej.


Niemniej jednak jednym z najtrudniejszych zadań, które stoi przed rodzicem, jest zagwarantowanie materialnego bytu swojemu dziecku. Jeżeli mowa o samotnej matce, to wraz z przyrostem liczby dzieci, jest to coraz bardziej skomplikowane wyzwanie. Właśnie to przyczynia się do tego, że przeważnie wyżej wspomniane regularne wpłaty dokonywane przez ojca dzieci są kluczowe do tego, żeby zagwarantować dziecku dobre warunki do rozwoju, nauki itp. Z drugiej strony dla ojców jest to również pewne obciążenie materialne, którego zazwyczaj pragną uniknąć, nie mając na względzie losu swojego dziecka.

Porady prawne
Source: prawo.legeo.pl
W walce z podobnymi niewłaściwymi zachowaniami kluczowe w wielu przypadkach jest wsparcie takiego eksperta jak adwokat. Ma to związek z tym, że brak możliwości wyegzekwowania od ojca dziecka środków finansowych wymusza na matce konieczność wykorzystania drogi sądowej. W tym przypadku konieczna jest odpowiednia znajomość prawa, która dałaby okazję na odniesienie sukcesu oraz wyrok, który pozwoliłby matce na uzyskanie potrzebnych środków do zapewnienia spokojnej przyszłości swojemu dziecku. Właśnie to sprawia, że należy dołożyć wszelkich starań ku temu, aby na etapie procesu sądowego zatroszczyć się o to, by nasze racje były bronione przez profesjonalistę - doczytaj: adwokat prawo rodzinne Warszawa.

Ma to związek przede wszystkim z tym, że prawo rodzinne jest często mocno złożone i istnieje mnóstwo sytuacji, które nierzadko są dość sprzeczne z punktu widzenia wielorakich przepisów. Właśnie to przyczynia się do tego, że wsparcie fachowców w dziedzinie prawa jest tak naprawdę niezbędne i tylko ono może samotnym matkom dać szansę na zatroszczenie się o rozwój ich dziecka. Inaczej przekonanie na własną rękę nieodpowiedzialnego ojca do wzięcia udziału w wychowaniu dziecka może się okazać niemożliwe.

Powiązany artykuł: http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/