Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Audyt zużycia energii w większych przedsiębiorstwach to nowy obowiązek wprowadzony przez dekret Unii Europejskiej

Najświeższe wpisy

Parlament Unii Europejskiej nałożył na kraje członkowskie nakaz wykonywania audytu energetycznego przez wielkie przedsiębiorstwa funkcjonujące na ich terenie. Jest to rozwiązanie, które ma pomóc w oszczędzaniu energii i efektywniejszym jej wykorzystaniu.


Nakazy UE są naturalnie związane z ekologią.
audyt energetyczny przedsiębiorstwa
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Idzie o zaoszczędzenie energii oraz wykorzystanie jej w najbardziej wydajny sposób. Aktualnie audyt energetyczny przedsiębiorstwa trzeba przeprowadzać raz na cztery lata. Nakaz ten dotyczy jedynie wielkich przedsiębiorstw. Trudnią się tym niezależni fachowcy, którzy wykonują różne testy porównawcze, a potem informują właścicieli o tym, jak dużo energii mogą oszczędzić oraz jak najefektywniej jej używać. Spowoduje to, że dane przedsiębiorstwo zacznie używać mniejsze ilości energii, co wpłynie bardzo dobrze na ekosystem. Często specjalistyczne firmy wykonujące audyt energetyczny przedsiębiorstwa oferują także doskonałe rozwiązania, jeżeli idzie o wykorzystanie energii. Jednak jest to analiza wyjątkowo droga i właściciele przedsiębiorstw muszą o tym wiedzieć - .


testy porównawcze
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com


Kiedy wszyscy duzi przedsiębiorcy w kraju wykonają już te kontrole, da się wykonać testy porównawcze i sprawdzić, jak używana jest energia i, która firma robi to najefektywniej. Jest to niesłychanie ważne, gdyż marnowanie energii wyjątkowo negatywnie wpływa na ekosystem, zwłaszcza jeśli robi to wielka firma. A zatem audyt energetyczny przedsiębiorstwa ma wpłynąć na zwiększenie jego efektywności. Wpłynie to pozytywnie zarówno na samą firmę, jak i na ekosystem. Oczywiście jeśli przedsiębiorstwo nie przeprowadzi takiej kontroli, to ustawa przewiduje znaczne kary pieniężne. Warto zatem zadbać o to wcześniej. W Internecie funkcjonuje wiele firm, które zajmują się specjalistycznymi kontrolami. Można porównać ich propozycje i wybrać tę idealną dla swojego przedsiębiorstwa - audyt energetyczny przedsiębiorstw.
Warto też pamiętać, aby skorzystać jedynie z oferty firm mających wymagane certyfikaty.


Należy mieć w pamięci, iż przedsiębiorstwo, które pragnie zredukować zużycie energii będzie się ludziom kojarzyło bardzo dobrze, co będzie miało wpływ na jego wizerunek. Ponadto korzyści dla środowiska są nieocenione.