Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Choroby oczu do rzadkich nie zaliczają się

Najświeższe wpisy

Choć może czasem bardzo trudno w to uwierzyć, nawet nowotwory są w stanie je zaatakować. To jasne, to okazuje się jedna z tych najbardziej niebezpiecznych chorób oczu, co nie znaczy zupełnie, iż inne nie bywają niebezpieczne.


Są, być może nie tyle dla życia, lecz nieleczone grożą utratą wzroku.
Jakie to choroby? Jedną z bardziej groźnych okazuje się niewątpliwie jaskra.

Dodatkowe informacje o tej tematyce pozyskasz w różnorodnych serwisach, ale znacząca witryna (http://centrumglos.pl/terapia-mowy-logopeda-neurologopedia-wroclaw-czernica/) jest jedynie jedyna! Sprawdź nas!

Borykający się z nią są zobowiązani koniecznie sprawdzać wysokość ciśnienia w gałce ocznej - kiedy skoczy zbyt wysoko, grozi wtedy nieodwracalna utrata wzroku. Najpowszechniejsza choroba oczu? To jasne katarakta. Czasami rozwija się pomalutku, ale jeżeli czujemy, że tracimy na ostrości widzenia, powinno się udać się do okulisty, gdyż najprawdopodobniej są to jej początki. Leczy się ją zabiegowo, szczęśliwie w prosty i w gruncie rzeczy bezbolesny sposób.oczy > DzięgielewskaStosowane współcześnie laserowe usuwanie zaćmy okazuje się być kilkunastominutowym zabiegiem, a pacjent po paru godzinach ma możliwość opuścić szpital. Jest tak tak dlatego, że chory u którego stosuje się laserowe usuwanie zaćmy nie bywa usypiany. Znieczulone specjalnymi kroplami bywa wyłącznie oko. Nazywana przypadłością starszych ludzi katarakta absolutnie nie jest przypisana wyłącznie seniorom. Często może bowiem rozwijać się po urazach oka - w takim momencie też jasne że musi być usuwana.


rentgen
Author: Krzysztof Pędrys
Source: http://www.flickr.com


zęby
Author: iXell


Strata wzroku dla każdego bywa tragedią, po której najzwyklejszych czynności trzeba uczyć się od nowa.
Lepiej zatem czasem z błahego powodu udać się do specjalisty niż omijać go latami, chociaż jakość wzroku wskazuje na to, że dzieje się z nimi coś niedobrego.