Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Ciekawe alternatywy na spędzanie wakacji dla młodzieży - kolonie jeździeckie

Najświeższe wpisy

Wielu młodych ludzi kocha konie. Takie hobby z dzieciństwa powinno się pielęgnować, ponieważ w przyszłości istnieje możliwość przerodzenia się w cudowną pracę. Młodzież kocha konie przede wszystkim za ich siłę i dostojny wygląd oraz czas jaki mogą spędzić w siodle. Konie to nie jedynie jazda na nich, to również pielęgnacja. Oprócz rozrywki, dzieci uczą się więc również odpowiedzialności. Dlatego też, aby pomóc dziecku w kształtowaniu pasji, naprawdę warto pojechać na kolonie jeździeckie. Dzieci z pewnością cudownie spędzą na nich czas.
jeździectwo
Author: Jack_IOM
Source: http://www.flickr.com
Zapisy na tego typu kolonie jest prowadzony odpowiednio wcześniej, więc trzeba sprawdzać witryny internetowe, ponieważ zapisanie się z dnia na dzień jest niemal niemożliwe. Warto wiedzieć, że takie obozy nie są przeznaczane tylko dla dzieci, które doskonale jeżdżą na koniach. Mnóstwo kolonii posiada także w ofercie kompleksową naukę jazdy. W dodatku prócz tego na najmłodszych czeka mnóstwo innych atrakcji, przykładowo na niektórych obozach organizowane są zajęcia taneczne, gry zespołowe czy wszelkiego rodzaju sporty. Obozy są niezwykle aktywne. Poza tym niektóre kolonie jeździeckie mają w ofercie także wiele innych odpowiedzialnych zadań poza jazdą - więcej informacji.Często uczestnik na czas obozu otrzymuje własnego konia, którego powinien pielęgnować. Może nawet przeprowadzić drobne zabiegi weterynaryjne, oczywiście wszystko dzieje się pod okiem profesjonalistów, gdyż bezpieczeństwo i zdrowie dzieci jest najbardziej istotne. Dzieci mogą również uczestniczyć w wykładach teoretycznych, które są niezmiernie potrzebne. Uczestnicy zwiększają swoją wiedzę, w związku z czym mogą jeszcze sprawniej opiekować się końmi. Jeśli kolonia (wycieczki szkolne wielkopolska) organizowana jest nad wodą, dużą atrakcją będzie
jeździectwo
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
na pewno pławienie koni, czyli wchodzenie na koniu do wody. Kolonie jeździeckie przeprowadzane są w całej Polsce, więc bez problemu każdy odnajdzie miejsce odpowiednie dla siebie, zarówno w stolicy, jak i nad morzem czy na Śląsku.


Kolonie to doskonała przygoda dla dzieci. Uczą się odpowiedzialności, dodatkowo stają się samodzielni. Pielęgnacja koni rozwija ich wrażliwość. W dodatku znajomości i przyjaźnie z obozów mogą przetrwać lata, a wspólna pasja zdecydowanie sprawi, że więź będzie niesamowicie silna. Taka kolonia (kolonie dla dzieci lubuskie) to ogromnie dużo wspomnień, które pozostaną w uczestnikach na zawsze. Zdobyta wiedza i doświadczenie będzie bezcenna. Jeżeli więc mamy taką możliwość, naprawdę warto wysłać swoje dziecko na taką kolonię. Na pewno będzie niezwykle wdzięczny i z całą pewnością powróci na obóz w przyszłości. Szczęście dziecka jest najistotniejsze.