Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Co bimbrownik ma wspólnego z farmaceutą i co można było w aptekach kiedyś nabyć?

Najświeższe wpisy

Czy pamiętasz, że w średniowieczu tak jednoznacznie kojarzony leksem jak bimbrownik stał się synonimem nazwy takiego zawodu jak aptekarz? Aktualnie dla teraźniejszych osób to niezwykłe, jednak w przeszłości w aptece oferowano takowe towary jak mleko czy piwo.


Jeszcze niecałe sto wiosen temu w polskich sklepach z lekami można było bez problemu zakupić tytoń. Odmienna ciekawa nowinka tyczy się aptek wewnątrzszpitalnych, czyli takich, jakie same tworzą potrzebne tabletki i które nie obsługują bezpośrednio prywatnych klientów. Jest to tego typu apteka, która gwarantuje medykamenty dla takiego szpitala. Czy też wiesz, iż farmaceuci mogliby szykować również pożywienie do tak zwanego odżywiania pozajelitowego czy też wytwarzać płyny infuzyjne? Faktycznie powinniśmy nabrać bardziej rozbudowanego respektu dla przedstawicieli tego zawodu. Z drugiej wszakże strony obywatele ci mają również dużą wiedzę z branży biznesu, ponieważ liczba aptek, nawet tego typu należących do takiej samej osoby była tak wielka, że ostatnio sejm uchwalił ustawę, jaka hamuje nieco biznesowe zapędy posiadaczy aptek.
fototerapia
Author: Guilherme Yagui
Source: http://www.flickr.com


apteka
Author: Colby Stopa
Source: http://www.flickr.com


Podążając z duchem czasu od mnóstwa wiosen w Internecie również istnieją internetowe sklepy z lekami.


Można by w nich kupić niemalże te same towary, co w punktach stacjonarnych, jednak mamy o wiele więcej czasu na zapoznanie się również z całą ofertą jak i z omówieniem konkretnego preparatu. Należy żałować, że nie usłyszymy wtedy w swoich komputerowych głośnikach kompetentnej odpowiedzi na ewentualne zadane przez nas zapytanie.