Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Co to jest AMD i z jakiego względu warto zacząć jak najszybciej leczyć tą dolegliwość?

Najświeższe wpisy

Dzisiejsza medycyna jest w stanie wyleczyć faktycznie dość wiele chorób. Szanse na wyleczenie zwiększa w szczególności wcześniejsze wykrywanie schorzeń, z tego powodu trzeba się jak najczęściej badać oraz nie zaniedbywać kontroli lekarskich. Jedną z chorób, które są faktycznie niebezpieczne jest AMD, czyli Zwyrodnienie Plamki Żółtej. Jak można się łatwo domyśleć, jest to schorzenie wzorku, jakie pojawiaj się u osób po 50 roku życia.
oko
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W jaki sposób objawia się ta choroba? Przede wszystkim, poprzez kłopoty z widzeniem. Na przykład normalne, proste linie, osobie chorej wydają się być liniami posiadającymi kształt falisty. Jednym z typowych objawów są też trudności pojawiające się w czasie czytania. W takim przypadku trzeba natychmiast udać się do lekarza. Ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem, a na chorobę częściej zapadają kobiety. W grupie ryzyka znajdują się poza tym osoby, w jakich rodzinie takie schorzenie już miało miejsce, osoby rasy białej, jak również te, które palą papierosy. Czynnikiem sprzyjającym zachorowaniu jest wieloletnia praca, w warunkach w których osoba była narażona na intensywne światło. Obecnie niestety nie znane są powody, dla jakich pojawia się AMD. W jaki sposób w takim razie wygląda leczenie AMD - .


Schemat terapii jest zależny zazwyczaj od tego, czy choroba ma postać wysiękową czy suchą. Postać sucha jest znacznie bardziej powszechna i może dotyczyć nawet 90% chorych, z kolei postać wysiękowa pojawia się zwykle u osób młodszych. Postać suchą leczy się najczęściej poprzez przyjmowanie lekarstw, których zadaniem jest polepszenie ukrwienia.
okulary
Author: Santiago Matan
Source: http://www.flickr.com
Ogromne znaczenie ma również odpowiednia dieta, jakiej podstawą są rzecz jasna warzywa i owoce.

Chory musi starać się eliminować te potrawy, jakie zawierają dużą ilość cholesterolu. W przypadku postaci wysiękowej, która jest bardziej niebezpieczna, stosuje się laseroterapię albo metodę fotodynamiczną. Trzeba jednakże pamiętać, że tego rodzaju leczenie jest w stanie tylko zahamować dalszy rozwój schorzenia. Natomiast niestety nie może wyeliminować ADM albo poprawić widzenia. Dieta osób chorych musi być bogata też w większą ilość betakarotenu, cynku, selenu oraz witamin – C i E.

Miałeś możliwość, żeby tu przeglądnąć interesujący artykuł? Chcesz więcej? Więc naciśnij hiperłącze (https://essenz.pl/product/1-serum-do-chorej-skory-30-ml) i przejdź na inną stronę z przeróżnymi wątkami.

Znakomicie oddziałuje też miłorząb japoński i wyciąg z czarnej borówki.