Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Co jest potrzebne dziecku po powrocie ze szpitala?

Najświeższe wpisy

Czas przygotowań do narodzin pierwszego dziecka, to jeden z przyjemniejszych momentów w życiu dumnego rodzica. Dorze jest jednak wcześniej zaplanować, jakie elementy wyposażenia pokoju dziecinnego, akcesoria, kosmetyki i ubranka będą dziecku potrzebne.
W sferze aranżowania pokoju dla dziecka szczególnie ważną kwestią jest bezpieczeństwo i komfort.
Warto zdecydować się na zestawy meblowe, które zaoferują nam takie elementy jak np. przewijak. Łóżeczka posiadają standardową wielkość (120x160 cm) i trzeba przyznać, że niewiele się od siebie różnią. Wybór zależy od metrażu jakim dysponujemy, gustu i funduszy. Warto jednak zwrócić uwagę na twardość materaca.
dziecko
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Niezbędnym składnikiem wyprawki niemowlęcej są akcesoria i kosmetyki pielęgnacyjne. Np. miły w dotyku rożek, zapewniający poczucie bezpieczeństwa czy grzebień. Pozbawiony sztucznych „ulepszaczy” krem oraz chusteczki nawilżane są obowiązkowe przy zmianie pieluszek. Stosując chusteczki jesteśmy w stanie bezpiecznie i zręcznie umyć skórę dziecka. Jednocześnie oczyszczają i pielęgnują, dbając o zdrowie wrażliwej, skóry niemowląt. Po ich użyciu maluch jest odświeżony jak po wieczornej kąpieli. Chusteczki nawilżane znajdziemy w pełnowymiarowych opakowaniach lub w jednorazowych saszetkach .
Szeroka cała paleta akcesoriów dziecięcych – począwszy od szybkich oraz banalnie prostych w użytkowaniu podgrzewaczy do butelek czy ”słoiczków”, poprzez akcesoria do pielęgnacji dziecka, zapewnią komfort w opiece nad maluchem.
Nie za ciepło i nie za ciekawie – te zasady warto wziąć sobie do serca i stosować w trakcie kąpieli, zważywszy na fakt, iż od tego, co dzieje się w wanience, zależy, jak szybko malec zaśnie. Wanienka powinna być przede wszystkim stabilna. Kolor, wielkość uzależnione są wyłącznie od gustu i potrzeb świeżo upieczonych rodziców. Czas kąpieli zapewni noworodkom spokojne noce. A rodzice, po to usłyszeć spokojny, miarowy oddech swego dziecka mogą pokusić się nabycie niani elektronicznej. Ponieważ właśnie po to - aby zagwarantować rodzicom wewnętrzny spokój i pozwolić im na relaks w czasie, kiedy ich niemowlę słodko śpi powstało to pożyteczne urządzenie.