Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Co to jest przewlekły stan zapalny trzustki? Czemu się pojawia? Jakie są tego przyczyny?

Najświeższe wpisy

przewlekły stan zapalny trzustki to bardzo poważna przypadłość, co gorsza może rozwijać się niepostrzeżenie lub daje zdawać by się mogło banalne objawy, jak biegunka albo ból brzucha. W taki sposób całkiem łatwo je zignorować.


uśmiechnięte dziecko
Author: Michael Papantonakis
Source: http://www.flickr.com
plastic surgery
Author: docmonstereyes
Source: http://www.flickr.com
Trzustka pełni istotną rolę, wydziela hormony normujące ilość glukozy we krwi, przede wszystkim insulinę, oraz hormon trawienny, bo dostarcza ważne dla jelita - test wodorowy sibo cena cienkiego substancje, jakie ułatwiają przyswajanie substancji odżywczych z pokarmów. Enzymy są w wydzielanym przez trzustkę soku trzustkowym. Tego typu długie upośledzenie pracy tego narządu może prowadzić do postępującego niedożywienia całego ciała, a jednocześnie do rozwijania się innych chorób, przykładowo cukrzycy.


lęk
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com
Jednak czasami dopiero znaczne uszkodzenia trzustki jest w stanie objawić choroby trzustki, jakie są niesamowicie groźne. Co roku takie przewlekłe zapalenie trzustki rozpoznaje się w Polsce u paru do kilkunastu obywateli na 100 tys.. Choroby trzustki mogą być powikłaniem silnego zapalenia tego gruczołu, (co na trawienie) ale najczęściej wiąże się z nadużywaniem alkoholu. Mają z tym problem także osoby chore na mukowiscydozę warzywa strączkowe jakie to na kamicę żółciową. Przez rozwój tych uszkodzeń, trzustka staje się niezdolna do wydzielania właściwej ilości hormonów i enzymów - zobacz informacje - choroby trzustki .


Chory więc narzeka na brak apetytu, chudnie, ma często zdarzające się wzdęcia oraz biegunki. Jak choroba się zaostrzy to skarży się także na silny, promieniujący do pleców ból brzucha, jaki najczęściej nie przechodzi mimo połknięcia zwykłych leków na ból. Najbardziej powszechną wersją jest przewlekłe wapniejący stan zapalny trzustki, którego głównym źródłem jest alkohol. Jeśli pijemy go bardzo często, to ryzyko zachorowania wzrasta - więcej informacji.