Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Co może okazać się interesującym sposobem na posiadanie działalności gospodarczej?

Najświeższe wpisy

Jedną z interesujących form na początek przygody z biznesem jest skorzystanie z gotowego mechanizmu sprzedaży produktów, świadczeń albo technik. Opiera się on na ciągłej oraz ścisłej kooperacji pomiędzy ustawowo i odrębnymi finansowo spółkami: franczyzodawcą oraz jego nabywcami, czyli tak zwanymi franczyzobiorcami.


Tego typu postać prowadzenia działalności należy do tak zwanych umów nienazwanych, czyli nieuregulowanych osobnymi artykułami w Kodeksie cywilnym lub w jakiejś odrębnej ustawie.
specjalna sala ka konferencje
Author: K2 Space
Source: http://www.flickr.com


umowa mówiąca o takiej formie działalności jest skonstruowana w oparciu o ogólną regułę swobody umów. Franczyza (szczegóły tu...) jest określona więc stosunkiem prawnym, zasadami współżycia społecznego oraz normami konkretnych ustaw. Umowa tyczy się tak zwanego zestawu franczyzowego, który ma być przekazany franczyzobiorcy. W umowie zdefiniowane musi być m.in. jego wynagrodzenie i zakres pakietu. Potrafią w nim być prawa dotyczące między innymi własności przemysłowej. Jest to opierające się na bogatym doświadczeniu kompletne zaplecze, jakie powinno zagwarantować franczyzobiorcy sukces jego działalności. Wiedza ta mogłaby być przekazywana podczas regularnie przeprowadzanych szkoleń.


bank


Mogłyby to zostać uprawnienia do wykorzystywania nazw firmowych, wzorów użytkowych lub innych praw. Firma udzielająca franczyzy udostępnia zatem franczyzobiorcy swoją wiedzę i dodaje franczyzobiorcę do prowadzonej przez siebie struktury organizacyjnej.
Prowadzenie firmy w ramach franczyzy jest nierzadko wyjściem pożądanym dla przedsiębiorców, gdyż wykorzystywanie utworzonej już renomy i wypracowanego sposobu na prowadzenie firmy powiększa prawdopodobieństwo rentowności prowadzonej firmy.