Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Co robić żeby długo cieszyć się zdrowym uśmiechem?

Najświeższe wpisy

Stan zębów to jeden z istotnych czynników które decydują o naszym wyglądzie oraz o zdrowiu całego organizmu. Jak troszczyć się o zęby, aby długo cieszyć się zdrowym uśmiechem? Zapobieganie próchnicy a także pozostałym chorobom zębów polega zawsze na tym samym – najważniejszą funkcję odgrywa tu codzienna higiena zębów i jamy ustnej.

Powszednim i znanym od dawien zabiegiem jest oczyszczanie zębów przy pomocy szczoteczki i pasty przez około 3 min., co najmniej 2 razy na dzień. Można używać szczoteczki elektrycznej bądź manualnej, – stomatolodzy (wizytówka kliknij) twierdzą, że każda z nich bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, jeżeli tylko szczotkujemy zęby należycie długo oraz dokładnie.


gabinet stomatologiczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Rozróżniamy 3 typy szczoteczek o różnej twardości , to jest: twarde, średnie oraz miękkie. Miękkie są przeznaczone przede wszystkim dla osób które mają delikatne dziąsła, niekiedy krwawiące w czasie mycia. Szczoteczek o średniej twardości włosia może używać większa część ludzi, pozwalają dobrze wyczyścić zęby i jednocześnie chronić dziąsła. Szczoteczki twarde z kolei stosowne są dla ludzi o zdrowych i mocnych dziąsłach, szczególnie dla mających problem z odkładaniem się kamienia nazębnego. Szczoteczkę najlepiej wymieniać co trzy miesiące, bowiem po tym czasie traci ona swe cechy. Liczne drobnoustroje razem z drobinami pokarmu zbierają się też na języku po czym tworzą nalot, który musimy również zlikwidować. Poniektóre szczotki do zębów mają na swej główce dodatkową powierzchnię czyszczącą, która określona jest właśnie do tegoż celu.

dentysta
Author: viviandnguyen_
Source: http://www.flickr.com
Jednak szczoteczka nie oczyści dokładnie wszelkich przestrzeni pomiędzy zębami. Do tego celu służy nitka dentystyczna, częstokroć fluorowana, którą stosujemy przed lub po szczotkowaniu zębów. Prócz mycia oraz nitkowania najlepiej wspomóc ochronę zębów przez użycie płynu do płukania jamy ustnej. Usuwa on pozostałe resztki pożywienia, niszczy drobnoustroje oraz przywraca odpowiedni odczyn pH w jamie ustnej.

Oprócz indywidualnej troski o higienę zębów oraz jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku dobrze jest odwiedzać lekarza stomatologa, który obejrzy nasze uzębienie. Częste odwiedziny u stomatologa (zobacz gabinet stomatologiczny) pozwolą prędko zauważyć oraz wyleczyć zmiany próchnicze jak też przeciwdziałać schorzeniom przyzębia. Aby odnaleźć profesjonalistę w pobliżu swojego miejsca zamieszkania starczy w wyszukiwarkę wbić wyrażenie: stomatolog w Warszawie - przejrzyj naszą propozycję