Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Co to są octocoptery i do jakiego celu mogłyby być one stosowane?

Najświeższe wpisy

Od pewnego czasu bardzo znane są w naszym kraju bezzałogowe statki powietrzne. Do ich pilotowania potrzebne są właściwe prawa (np. UAVO), które można uzyskać stosunkowo prędko.


Tego typu urządzenia znajdują dużą gamę okoliczności, w których mogą zostać zastosowane.
Doskonale nadają się na filmowanie różnego rodzaju obiektów przez agencje nieruchomości czy zabytków przez biura turystyczne. Okazję podziwiania np. zabytkowych pałaców z wysokości to niezapomniane przeżycie. Dlatego też mnóstwo podróżników oprócz zwyczajnego aparatu do robienia zdjęć, bierze ze sobą także taki sprzęt jak dron. Jeżeli posiadamy polskie uprawnienia, prawdopodobnie będą one akceptowane również za granicą naszego kraju, jednak w pewnym stopniu jest to zależne od danego państwa. Jeżeli natomiast chcemy filmować widoki w polskich parkach narodowych, to powinniśmy uzyskać zgodę dyrekcji.

Jeżeli chcesz przeczytać następne wiadomości zachowane w tej tematyce, zobacz link na stronie (https://www.vivamedica.pl/czy-jest-sens-laczyc-osteopatie-i-metody-ndt-bobath/). Tam też znajdziesz coś ciekawego dla siebie!

W przypadku Tatrzańskiego Parku Narodowego jest to minimum. 10 000 złotych opłaty. Istotny jest również charakter nagrania - jeżeli jest on komercyjny, opłata jest jeszcze wyższa.


dron
Author: Technolux
Source: Technolux


niemowle
Author: Vantage Development SA
Source: Vantage Development SA


Sam dron natomiast najczęściej wyposażony jest w cztery osobne wirniki, jakie umożliwiają mu swobodne manewry w dowolnym kierunku. Takie drony profesjonalnie określane są quadrocopterami. Ponadto istnieją większe modele, np. posiadające sześć wirników hexacoptery czy 8: octocoptery. Wszystkie drony zaopatrzone są w wysokiej rozdzielczości kamery, które nie tylko rejestrują widok, ale również służą do nawigacji.
Są one wykorzystywane nie tylko w celach komercyjnych, lecz także przez przeróżne służby do patrolowania granic czy bezpieczeństwa na drogach. Mogłyby być też wykorzystywane przez policję lub strażaków.