Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Co zrobić, by mniej wydawać na papierosy? Jakie są na to sposoby? Czy warto kupić tytoń i samemu robić papierosy?

Najświeższe wpisy

Palenie jest drogie, tym bardziej jak mamy kolejne podwyżki akcyzy. Ceny papierosów wtedy rosną w bardzo szybkim tempie. Co zrobić, żeby nie wydawać zbyt wielu pieniędzy? Ktoś powie, że najlepiej rzucić palenia. Jednak nie jest to tak proste. W związku z tym jakie mamy wyjście.
portret - zdrowie
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com
Najlepszą opcją są skręcane papierosy, jakie wykonuje się dzięki specjalnemu urządzeniu. Tego typu maszynki do robienia papierosów z każdym rokiem są wciąż bardziej powszechne, co nie jest dziwne, bo naprawdę w ten sposób możemy zaoszczędzić całkiem sporo gotówki - maszynki do robienia papierosów to ekstra sprawa. Jak kupić dobry sprzęt? Najlepiej znaleźć trafikę, to znaczy sklep z wyrobami z tytoniu oraz akcesoriami do nich. W większych miejscowościach nie będziemy mieć trudności, aby je znaleźć, gdyż nawet niektóre kioski prowadzą sprzedaż paczkowanego tytoniu.


Jednakże, jak w okolicy nie odnajdziemy tego typu sklepu to nic nie stracimy, gdyż w sieci można zamówić potrzebne rzecz - maszynki, bibułki lecz również filtry acetatowe. W tego typu sklepie rzecz jasna znajdziemy również tytoń. Są różne marki, rozmiary opakowań i smaki. Najbardziej istotne, by nie skupiać się na ilości i najniższej cenie. Najtańsze tytonie na pewno nas rozczarują, ponieważ są niesmaczne i dość ciężkie. Te najdroższe również nie są warte własnej ceny, no chyba, że jesteśmy koneserami tego smaku. Jak była już mowa, nie ma sensu kupować dużych ilości, gdyż tytoń szybko się wysusza i kruszy się, a w takiej formie robienie papierosów z niego jest praktycznie niemożliwe. Na samym początku najlepiej nabyć paczkę stu gramową. Najlepsza będzie z zamknięciem strunowym, ponieważ po każdym użyciu łatwo będzie można ją zamknąć, co wpływa na jakość wyrobu.

Warto także wiedzieć, że polskie tytonie są tak samo dobre, jak te najpopularniejsze, jakie rozpoznajemy z paczek tradycyjnych papierosów - Bista Standard. Niektóre osoby wolą skręcanie i w tym celu kupują bibułki, lecz wygodniejsze okazują się gilzy. To papierosy niemające tytoniu w środku, już pozwijane, wraz z filtrem. Gilzy znajdziemy w bardzo niskich cenach, więc najlepiej zakupić od razu największe opakowanie. Jeżeli natomiast nie mamy pewności, że będzie systematycznie robić papierosy, to dobrze będzie nabyć na spróbowanie mniejszą paczkę.