Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Coraz popularniejsze kłopoty wzrokowe Polaków – czym są spowodowane?

Najświeższe wpisy

Czy w współczesnym świecie da się w ogóle żyć bez komputera i Internetu? Jak zadbać o wzrok w tej sytuacji?


W ciągu ostatnich kilkunastu lat liczba ludzi, które mają kłopoty zdrowotne związane ze wzrokiem, diametralnie rośnie.


Będzie to spowodowane wieloma względami, jednakże główną powodem jest zdecydowanie dynamiczny postęp technologiczny, który zmusza nas na co dzień do pracy z komputerem, tabletem czy innymi urządzeniami mobilnymi, które wymagają naszego skupienia.


Praca przez wiele godzin przed ekranem komputera potrafi posiadać bardzo negatywny wpływ nie jedynie na narząd wzroku, lecz i na system ruchowy i inne. Choć zalecenia lekarzy będą jednoznaczne: trzeba unikać długotrwałej pracy przed komputerem bez przerwy, to jednakże wielu podwładnych jest wręcz zmuszonych do korzystania z takiego sprzęty. W dzisiejszych czasach także odpoczynek stał się już możliwy pomiędzy pozostałymi dzięki filmom i programom, które oglądamy za pośrednictwem Netu. Także robienie sprawunków czy zapłata rachunków jest coraz nagminniej internetową metoda.


zobacz
Author: lazienkiresort.com
Source: lazienkiresort.com


Można pokusić się o stwierdzenie, iż nie da się działać w obecnym świecie bez komputera i wszechobecnego Internetu. Niczym dbać o wzrok - zgarnij rabat na okulary wrocław - fabrykaoptyka.pl/ - w tej sytuacji? Czy istnieją uniwersalne reguły, skoro chodzi o profilaktykę wzroku?


trener
Author: Miles Bannan
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, należy spędzać niczym najogromniejszą liczba czasu na świeżym powietrzu. Niejedna klinika okulistyczna Specjalistyczna Klinika Okulistyczna zleca specjalne badania, dzięki jakim powinniśmy dowiedzieć się, jak musimy dbać o nasz wzrok - ciekawy wpis na: laserowa korekcja wzroku opole - tak, by służył nam jak najdłużej. Na bank należy zrezygnować z korzystania z komputera, jak na przykład jesteśmy zmuszeni działać poprzez osiem godzin dziennie z zastosowaniem takiego urządzenia.


Skoro nie będzie to możliwe, warto zastąpić go innymi urządzeniami mobilnymi, które są mniej absorbujące dla wzroku.


Oczywiście, należy pamiętać także o robieniu przerw podczas korzystania z komputera czy pozostałych sprzętów tego typu. Należy także zadbać o to, by odpowiednio nawilżać oczy – wolno zainwestować w specjalne krople lub wzbogacić naszą dietę w cenne dla naszego wzroku witaminy i minerały.