Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Czapeczki dla dzieci

Najświeższe wpisy

Po przybyciu na świat maluszek posiada nie całkiem działający system termoregulacji, w związku z tym przez główkę traci sporo ciepła. Ażeby ustrzec malucha przed wyziębieniem, powinno się ją należycie chronić, najlepiej odpowiednią czapką.
Czapka dla noworodka powinna być cienka i lekka, uszyta z bawełny, jaka przepuszcza powietrze. Czapeczka powinna dobrze przywierać do główki, jednak nie może być zbyt ciasna, aby nie cisnęła główki pociechy i nie zostawiała na jego skórze bolesnych odcisków. Może być wykończona ściągaczem, jednak musi on być subtelny. Model czapeczki nie ma większego wpływu, lecz trzeba zadbać o to, aby zasłaniała czoło i uszy. Czapeczka może być wiązana pod szyjką na troczki, jakkolwiek nie jest to nieodzowne.


Czapki dla chłopców, kapelusiki, czy chusteczki są potrzebne, a wręcz konieczne w słoneczne dni, przy pełnym słońcu, zwłaszcza w godzinach, kiedy słońce grzeje najbardziej, ma wtedy za zadanie chronić główkę dziecka przed przegrzaniem.


Czapka dla noworodka
Author: Shermond Schoberg
Source: http://www.flickr.com


W czasie werandowania, lub na spacerze maluszek musi mieć okrytą główkę. Im chłodniej, tym czapka powinna być cieplejsza i szczelniej okrywać uszy. W cieplejsze jesienne i wiosenne dni bobasowi i mniejszemu dziecku nakładamy czapeczkę bawełnianą, starsze niemowlę może mieć natomiast kapelusik, chustkę. W chłodne dni konieczna jest czapka - hiperłącze.
Najprawidłowiej taka, która przywiera do główki, lecz jej nie ściska, ma specjalne osłonki na uszy i można ją umocować pod brodą dziecka w taki sposób, żeby nie zleciała.

Każda nasza witryna (http://kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/ginekolog) posiada jedynie najciekawsze dane, które zapadną Ci w pamięć na długo, zatem śmiało kliknij również tutaj.

Najbardziej przydatne się zarówno czapki pilotki, jak i normalne, z polaru, czy też grubo tkanej bawełny.