Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Czapka dla dziecka – wybieramy rodzaj i rozmiar

Najświeższe wpisy

Rynek fabrykantów czapek dla dzieci dynamicznie się rozwija. Markety do dyspozycji szczęśliwych rodzicieli oddają co niemiara rodzajów jak też rozmiarów czapeczek.


Rodziciel, który decyduje się na czapeczki dla malucha powinien inspirować się zdrowym rozsądkiem, osłoną a także kolorystycznymi upodobaniami.


kuchnia
Author: Martin Pettitt
Source: http://www.flickr.com


Unikniemy w ten sposób wielu kłopotów z maluchem, który nie przekona się do wkładania czapeczki. Zacznijmy od doboru rozmiaru. To bardzo ważne, jeśli pragniemy wybrać czapkę dla oseska. Fabrykanci starają się tworzyć czapki w wielu rozmiarach, dopasowując je uniwersalnie do kształtu głów. Niestety, nawet najbardziej ciągliwa czapka może w pewnym momencie okazać się zbyt mała bądź nadto wielka. Zły Wybór czapki sprawi, iż dziecko będzie czuło dyskomfort, równolegle demonstrując swą niewygodę płaczem. Tak więc rozpoczynamy od zmierzenia główki dziecka w najszerszym miejscu, nad łukiem brwiowym. Rozmiar oceniamy miarą krawiecką. W tenże sposób odmierzamy obwód głowy dziecka. Na tejże podstawie można kupić czapeczkę opisaną przez producenta. Każdy producent czapeczek dla dzieci zobowiązany jest do aplikowania rozmiaru obwodu czapki na metce.


ubrania - płótno
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Skoro dopasowaliśmy już rozmiar – czas skoncentrować się na rodzaju. Czapki Broel zrobione są z bawełny i elastycznego materiału. Natrafia się także czapki lniano-bawełniane. Do czapeczek letnich dodaje się też elastan, ażeby czapka była bardziej rozciągliwa. Warto kierować uwagę także na wnętrze czapeczki.


Niektóre egzemplarze zawierają dość twarde metki, drugie natomiast szyte są zanadto grubymi nićmi. Jeżeli metka lub (Zobacz więcej: czarne rajstop) nić będzie bezpośrednio dotykać głowy bąka – maluch natychmiast poczuje dolegliwość.