Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Czemu outsourcing pracowniczy zaczyna się cieszyć takim zainteresowanie, jakie są jego zalety.

Najświeższe wpisy

Wynajem pracowników staje się coraz powszechniejszy w naszym kraju, gdyż daje dużo większe możliwości niż tradycyjne zatrudnianie na etacie. Jeszcze do niedawna wykorzystywano go przede wszystkim przy pracach wymagających niewielkich umiejętności, na przykład w handlu albo przy produkcji.
Lecz w ostatnim czasie wynajem pracowników zaczął obejmować również inne obszary działania firm, między innymi IT albo księgowość. W dużej mierze na jego rozpowszechnienie miały wpływ niedawne zmiany przepisów. Obecnie wszystkie najważniejsze kwestie związane z takim modelem zatrudniania są w pełni uregulowane, chroniąc w odpowiedni sposób interesy każdej ze stron. Daje to firmom które potrzebują w pewnych okresach zwiększonych ilości pracowników duże możliwości ich zdobycia bez dość kosztownych procesów wiążących się z zatrudnianiem.


drukarnia
Author: Brangwyn Jones
Source: http://www.flickr.com


Nie bez znaczenia będą również kwestie organizacyjne i finansowe. Za wynajętych pracowników agencje pracy Bielsko-Biała wystawi jedną fakturę, co dla podmiotu korzystającego z usługi jest dużo bardziej wygodne niż całościowa obsługa potrzebnego zespołu pracowników, a w wielu przypadkach i tańsza. Co więcej, płaci się tylko za rzeczywiście zrealizowaną pracę, jeśli więc w pewnej chwili będzie jej mniej, to wystarczy zgłosić zapotrzebowanie na mniejszą liczbę ludzi.
Taka forma zatrudniania jest również dość bezpieczna dla pracowników, mimo że nadal jest wiele obaw z tym się wiążących. Przede wszystkim zaletą jest duża elastyczność i mobilność, a co za tym idzie możliwość lepszego sterowania swoją karierą zawodową.