Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Czy da się skłonić dzieci do bardziej tradycyjnej rozrywki, czyli gry planszowe? Zdaje się, że jak najbardziej

Najświeższe wpisy

Gry dla dzieci bardzo często mają kształtować nasze pociechy, ale są też takie w jakich najmłodsi uczą się niedobrych nawyków, których rodzice preferowaliby raczej unikać. Gry wdrażają do życia dzieci przemoc i sporą dawkę emocji. Gry strzelanki czy też gry bijatyki bardzo interesują nasze dzieci, lecz uczą je przemocy, która może się objawiać w codziennym funkcjonowaniu.


dzieci
Author: vastateparksstaff
Source: http://www.flickr.com
Dzieci, które są zapatrzone w takiego rodzaju gry mają trudność żeby odróżnić dobra od zła. Te dzieci mogą mieć trudności w szkole, bo ich jedyna obrona na wrogie nastawienie innej osoby będzie przemoc. Mogą one również uspokajać dzieci, jakie nie chcąc pokazywać przemocy w stosunku do swoich rówieśników. Zaś całą swoją złość rozładowują grając. Rodzice powinni wiedzieć, jakim typem dziecka jest jego pociecha czy powinni się obawiać, że ich dziecko gra w określone gry czy też się z tego radować. Najbardziej odpowiednim sposobem dla rodziców jest przypatrzenie się własnemu dziecku czy ma ono skłonności do reakcji na zło, które je dotknie przemocą czy też należy do grupy dzieci, jakie są bezkonfliktowe i wolałyby nie stosować takich zachowań.

Jeszcze jednakże lepiej, gdy zaciekawimy nasze dziecko bardziej tradycyjnymi grami. Planszówki są w tym sensie najlepszym pomysłem. Co interesujące, aktualnie tego rodzaju rozrywka jest mało popularna, lecz to nie oznacza, że nie zainteresuje dzieci. To tak samo, jak z baśniami Andersena. Co z tego, że są stare, jeśli takie tematy są aktualne, a nasze pociechy zachwycone takimi historiami. Ponadto, jak sięgniemy jeszcze bardziej daleko to tym bardziej mamy więcej przykładów. Różnorodne mity z całego globu wskazują, iż każdy z nas ma potrzebę wracania do spraw tradycyjnych, jakie są jakby uniwersalne.


gra karciana
Author: Granna
Source: GMFRK Sp. z o.o.
Tak samo jest z planszówkami. Nie powinniśmy się obawiać, że dziecko będzie całkowicie nieciekawe taką formą rozrywki. Możemy się bardzo zdziwić reakcją naszego dziecka, które do tej pory grało tylko w gry komputerowe. Co istotne, gry dla dzieci sklep zapewniają wiele różnych gier, dla chłopców oraz dziewczynek, dla zwolenników przygody i bardziej strategicznych gier. Każde dziecko wynajdzie coś dla siebie. Ważne, by nie przekonywać dziecka za wszelką cenę, najistotniejsze, gdy same będzie chciało znowu zagrać.