Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Czy księgowość przy małej firmie musi być trudna? Przeczytaj, czy istnieje na ten problem rozwiązanie

Najświeższe wpisy

Mawia się, że w Rzeczypospolitej Polskiej prowadzenie firmy jest łatwe. Niestety nie wszyscy tak uważają. Gdy ktoś zakłada działalność gospodarczą, zazwyczaj już na początku przeraża go parę rzeczy - tym jedna można rzec najmocniej. To rzecz oczywista prowadzenie księgowości. Dla sporej grupy mieszkańców Polski to coś okrutnie trudnego, coś czego nie można zrozumieć. Czy jest szansa, by ta dziedzina nie była tak straszna?


Odpowiedź może być jedynie taka – ależ oczywiście! Można prowadzić księgowość firmy jednoosobowej samemu i wspomagać się specjalnymi programami, które mają ułatwić prowadzenie księgi. Niestety nie każdy może z nich skorzystać, a raczej – nie zamierza. Powodów jest parę – brak czasu, brak ochoty, nieświadomość, strach przed pomyłkami. W tego typu wypadkach idealnym wyjściem bywa zatrudnienie księgowej, która księgowość (sprawdź informacje w serwisie) dla małej firmy ma w maleńkim palcu. Bez znaczenia, czy będzie to pracownik znanego biura oddelegowana do opieki nad określoną firmą, osoba, samodzielnie prowadząca działalność czy ktoś, kto po godzinach swojej pracy zajmie się tym dodatkowo.
księgowość
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com


Wszelkiego rodzaju działania, usługi księgowe zabierają ciężar robienia dokumentacji z Klienta - porównaj . W jego obowiązkach pozostaje tylko podsyłanie faktur VAT i dokumentów, które trzeba włączyć do dokumentacji całkowitej. Osoba lub - więcej - firma, która prowadzi księgi, wypełnia i wysyła właściwe druki do skarbówki czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wylicza podatek i tak dalej. Zewnętrzna księgowa pomaga jednoosobowym firmom lub tym niewielkim, zatrudniającym parę osób (te duże zazwyczaj posiadają własne księgowe), więc tym, którzy albo nie mają na wspomniane tematy starczającej wiedzy, albo nie zamierzają tracić cennych godzin na księgowość (bo i tego typu przyczyny zlecenia wspomnianych działań są).


Jeśli zatem macie firmę i szukacie kogoś, kto będzie was na co dzień rozliczał, nie przejmujcie się, tylko szybko siadajcie przed laptopem i szukajcie.Na 100% odnajdziecie w swojej miejscowości osoby, które księgowość firmy jednoosobowej znają od podszewki. A kiedy już jej zlecicie prowadzenie ksiąg, będziecie mogli zająć się już tylko pomnażaniem swoich rosnących pieniędzy. Księgowość małej firmy okaże się wtenczas jedynie formalnością.

Powiązany artykuł: