Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Czy leki, stłumią poczucie winy wywołane przekraczaniem granic możliwości własnego organizmu

Najświeższe wpisy

Współcześnie, dociera do nas mnóstwo wiadomości z różnych środków masowego przekazu, o coraz to nowszych odkryciach w dziedzinie medycyny. Pojawiają się nowe leki, preparaty stymulujące naszą odporność, nowe sposoby operowania itp.


sklep - landszaft
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com


Mimo tego, ogólny stan zdrowia dzisiejszego społeczeństwa nie polepsza się. Spora część społeczeństwa zapada na choroby spowodowane rozwojem cywilizacji tzw.

Jeśli zafascynował Cię ten artykuł, to tu jest notka z www, która także zawiera bardzo ciekawe dane na omawiany tutaj temat.

choroby cywilizacyjne - alergie, otyłość, cukrzycę, nadciśnienie, nowotwory itp. Prędkość, ustawiczny brak czasu na przygotowanie lub zjedzenie posiłku, brak aktywności fizycznej, stres, nieprawidłowo sporządzony jadłospis lub jego brak - sprzyjają niedoborom witamin i składników mineralnych w organizmie.


czas


Wprowadzane, coraz nowocześniejsze lekarstwa, są skuteczne ale na krótko, bo pojawiają się nowe schorzenia a niekiedy odmiany już istniejących. Dzisiejszy nadmiar informacji, powoduje że przestajemy rozróżniać potrzebne treści od tych, które są nam niepotrzebne. Większa część przestaje czytać dołączone do leków ulotki, zawierające charakterystykę całego zestawu efektów ubocznych. W obliczu choroby żądamy od lekarzy natychmiastowego działania i skuteczności, a ci traktują nas jak klientów - nie pacjentów, wypisują stosy recept na leki o wzmożonym działaniu, często w ciemno, bez przeprowadzenia odpowiednich badań - bo to także kosztuje.


sklep
Author: Rolf Brecher
Source: http://www.flickr.com
Bardzo często pomijamy wizytę u lekarza i zmierzamy prosto do apteki, z przekonaniem, że farmaceutka wie (ogólnie o lekach) bardzo dużo . Uznajemy, że doradzi zakup odpowiedniego leku, na naszą przypadłość. Gorzej gdy sami decydujemy o kupnie medykamentów, sugerując się zdobytą wiedzą z różnych nie zawsze miarodajnych źródeł. Przekonani, że ten właśnie promowany lek stanie się pastylką na wszystkie nasze choroby.


Wsłuchując się w nowe trendy odnoszące się do profilaktyki zdrowotnej, sięgamy po suplementy diety, które może zakupić każdy i o wybranej porze dnia i nocy. Miejsca, w których są dostępne to nie tylko punkty apteczne to też supermarkety czy chociażby stacje paliw.