Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Czy masz cechy, żeby zostać ratownikiem medycznym? Przekonaj się jakie predyspozycje musisz mieć. Czy jest to zawód dla ciebie?

Najświeższe wpisy

Ratownik medyczny to pracownik zakładu opieki zdrowotnej. Uprawniony jest on do udzielania świadczeń zdrowotnych, najbardziej w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia albo życia. Jego najbardziej istotne zadania to szybka, sprawna, profesjonalna interwencja ratownicza.

pierwsza pomoc
Author: The U.S. Army
Source: http://www.flickr.com
Jak ma miejsce wypadek ratownik medyczny (klikaj) musi jak najszybciej przyjechać na miejsce wezwania, ażeby zabezpieczyć takie miejsce i jednocześnie uniemożliwić powiększania się liczby poszkodowanych. Jego główne zadanie to ocena stanu zdrowia a także stopnia ciężkości urazów, powinien udzielić pierwszej pomocy i wspierać funkcje życiowe. W trakcie transportu poszkodowanego do szpitala powinien się nim zaopiekować. Ratownicy medyczni dość często znajdują pracę w stacjach pogotowia ratunkowego lub oddziałach ratunkowych, która ma miejsce w szpitalach.

Znajdują zatrudnienie także w wielu innych miejscach, przykładowo jednostki ratownicze przy policji czy wojsku, oraz w placówkach szkoleniowych. Czasami jest tak, że pracują też na obozach oraz koloniach jako pomoc medyczna. Ratownicy medyczni muszą posługiwać się fachowym sprzętem do ratowania poszkodowanych. Przykłady tutaj: Zestaw ratownictwa medycznego jest konieczny żeby udzielić pomoc. Ratownik medyczny powinien posiadać specjalistyczną wiedzę, jednakowoż równie istotne są określone predyspozycje psychiczne do podjęcia tego zawodu. Bardzo ważne są opanowanie i odporność na zdenerwowanie. Takie osoby muszą także potrafić pracować w większym zespole i posiadać umiejętność uspokajania nawet w najbardziej przykrych sytuacjach. Powinny prędko zareagować i podejmować pewne działania, ponieważ od ich postę http://czarmed.pl/sklep/20-materialy-opatrunkowe ->
akcja ratunkowa
Author: ER24 EMS (Pty) Ltd.
Source: http://www.flickr.com
Możemy powiedzieć, iż to zawód dla pewnych siebie ludzi, ale nie do końca przekonanych o swojej racji, ponieważ zawsze trzeba postępować racjonalnie i z głową. Ponadto, profesjonalny ratownik zawsze powinien się kształcić, nawet, jak już długo pracuje w tym zawodzie. Nic nie zastąpi zwykłych ćwiczeń sprawnościowych, a również szkoleniowych, w jakich fantom medyczny jest pomocny jako osoba poszkodowana w wypadku. Pamiętajmy, że takie osoby ratują życie, muszą być więc najlepiej przygotowane do każdej sytuacji. To oczywiście, gwarantują prawdziwe akcje, ale żeby móc dobrze ratować życie konieczne są właśnie ćwiczenia.