Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Czy opłaca się zawierać umowy? Czy zdarzają się sytuacje, kiedy nie trzeba ich podpisywać?

Najświeższe wpisy

Umowa jest złożenie dwóch tych samych postanowień. Ma ona z reguły formę pisemną a do tego często stanowi ważny dowód w ewentualnych postępowaniach sądowych. Każda umowa, w postaci ustnej, lub na papierze jako akt notarialny, jest ważna dla jednej, jak i drugiej strony. Nie znaczy to jednak, iż każda z takich umów jest dokumentem. Polskie prawo bowiem umożliwia zawieranie kontraktów w różnej formie, niektóre natomiast umowy wymagają wyjątkowej formy, tak jest przykładowo w momencie sprzedaży nieruchomości.

Umowa biznesowa
Author: Startup Registry
Source: http://www.flickr.com
Musimy wtedy przygotować akt notarialny. Umowa jest ważnym dowodem w ewentualnych sprawach sądowych, dlatego najlepiej zawierać ją na piśmie, nawet jeżeli w konkretnym przypadku kodeks cywilny o tym nie wspomina. Dobrze jest zapamiętać, że sąd uzna umowę za wiążącą jedynie w przypadku, kiedy jest ona podpisana przez dwie strony. Czytaj też http://www.poradnik.wfirma.pl/-umowa-o-swiadczenie-uslug-reklamowych-ogolny-wzor-opisocy prawnej. Jeżeli uczestniczymy w postępowaniu gospodarczym ten dokument musimy załączyć do pozwu, dobrze jest jak będzie to oryginalny dokument. Zgodnie z artykułem 479 powód powinien podać w pozwie nie tylko twierdzenia, lecz również dowody na ich poparcie. Umowa jest najczęściej najbardziej istotnym dowodem, który potwierdza dokonanie czynności prawnej. Niektórzy są zdania, że nie opłaca się w niektórych sytuacjach podpisywać umów. To oczywiście złe podejście, ponieważ trzeba o tym pamiętać zawsze. Nieważne czy jest to umowa o roboty budowlane albo umowa o świadczenie usług, za każdym razem to jedyny sposób, żeby ewentualne spory, nieporozumienia miały jakąkolwiek podstawę prawną .[IMG=1504/5540e5572ef85___flickr_9194664183.jpg|L|W=200|ALThttp://www.poradnik.wfirma.pl/-wzor-umowa-o-roboty-budowlane-z-omowieniem pójdzie dobrze, to w jaki sposób można będzie zażegnać takei nieporozumienie bez podpisanych dokumentów? Istnieją pomocne mechanizmy, można wezwać świadków i tak dalej, natomiast są to dodatkowe utrudnienia. Niekiedy w ogóle trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek działalność bez podpisanej umowy, przykładowo umowa o prace na okres próbny. Bez takiej umowy pracujemy “na czarno” co jest wbrew prawu i może mieć poważne konsekwencje. Trzeba pamiętać więc o tego typu czynnościach prawnych dla własnego dobra. Pomimo tego, że czasami nie zawsze jest to potrzebne i bez problemu można by zrezygnować z takich formalności, to jednak często okazuje się, że po czasie jest to niesamowicie przydatny dokument. Czytaj też .
http://www.poradnik.wfirma.pl/-umowa-o-prace-na-okres-probny