Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Czy powinieneś rozliczać się z zarobków uzyskanych za granicą w kraju? Wskazówki dla osób pracujących w innych państwach

Najświeższe wpisy

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na podejmowanie roboty za granicą. Zwykle wynika to z faktu, że w Polsce jest naprawdę spore bezrobocie, a jednocześnie naprawdę trudno jest uzyskać dobrą i nieźle płatną pracę szczególnie ludziom młodym.


Nic więc nadzwyczajnego, że takie osoby często decydują się na wyjazd za granicę - Ty także bez wątpliwości masz takie osoby pośród swoich znajomych.


Gdzie rozliczyć podatki?


Z robotą za granicą zwykle związany jest stosunkowo poważny problem związany z tym, gdzie dokładnie należy rozliczyć podatki - w kraju czy za granicą, w kraju gdzie pracujemy? Wiele zależy od tego, jakie dokładnie umowy są zwarte pomiędzy poszczególnymi krajami - są to tak nazywane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Na niniejszej stronie jest dużo rzeczowych wiadomości, jednak szybko zobacz też inne szczegółowe informacje stomatolog wola warszawa. One również są bez wątpliwości godne uwagi.

Zwykle, jeżeli chodzi o pracę na terenie Unii Europejskiej, jak na przykład opieka Niemcy, istnieje obowiązek rozliczenia się w państwie, w którym osiąga się dochód. Wówczas jednak zwykle musimy składać dwie deklaracje podatkowe, co zdecydowanie jest większym utrudnieniem. Jedną należy złożyć w Niemczech - wówczas tam jest płacony podatek (czytaj też nip 2), a drugą w Polsce - wtedy do deklaracji dołączamy informację, iz podatek został uiszczony w innym kraju - więcej o opiece nad starszymi w Niemczech.


astygmatyzm
Author: VIVOBAREFOOT
Source: http://www.flickr.com


Jak sobie z tym radzić?
odporność
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Składanie deklaracji podatkowych w innym kraju z pewnością nie jest takie proste jak mogłoby się wydać na pierwszy rzut oka - zerknij na opiekę w Niemczech.


Jeśli chcesz mieć gwarancję, iż nie będzie Cię ścigał urząd skarbowy żadnego z krajów, wówczas powinieneś powierzyć rozliczenie swoich podatków jakiemuś fachowcowi. Wtedy na pewno będziesz miał pewność, że wszystko jest zrobione jak należy i będziesz mógł sypiać już spokojnie.