Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Czy warto inwestować w naukę? Z jakiej przyczyny to lepsze, niż cel rodzaju materialnego?

Najświeższe wpisy

Sporo osób stara się planować swoje wydatki, szczególnie kiedy chodzi o jakieś drogie zakupy. Jednak trzeba wiedzieć, na jakich sprawach nie ma sensu oszczędzać.
nauka angielskiego
Author: OliBac
Source: http://www.flickr.com


Czemu cel natury materialnej nie sprawi tak dużej przyjemności, jak sądzimy?


Mamy tendencję do kupowania różnych mało potrzebnych rzeczy i do otaczania się przez nie. Niestety, lecz stawianie sobie czysto materialnych celów, daje tylko krótką satysfakcję. Tak dzieje się, bo nowym przedmiotem będziemy cieszyli się tylko na początek, a potem i tak wyda nam się dość powszedni, jak wiele innych rzeczy, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Jeśli już planujemy wydać na coś pieniądze, to na pewno warto inwestować w samego siebie, a dokładnie w naukę. Na tym nie powinno się oszczędzać. O jakich sprawach warto pomyśleć?


posiłek
Author: Jeff Wilcox
Source: http://www.flickr.com


Powinno się myśleć o swoich celach natury finansowej długofalowo. Musimy przeanalizować, jakie zalety przyniosą nasze działania? W jaki sposób, dana inwestycja wpłynie na naszą egzystencję? W dzisiejszych czasach zdolność mówienia innymi językami jest w cenie. Dla młodych osób to rzecz normalna, dla ludzi starszych nie jest to tak oczywista kwestią. A tymczasem nauka angielskiego, albo jakiegoś innego języka jest pomocna w wielu sprawach. Nie chodzi tylko o większą pewność siebie na wakacyjnych wyjazdach, ale także o lepsze szanse zawodowe.
Może się bowiem zdarzyć w ten sposób, iż ta zdobyta umiejętność przyniesie dobre efekty też zawodowo. Nigdy nie wiemy, co pozytywnego może przynieść taka sytuacja.