Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Czym jest światłoterapia i jakim sposobem efektywnie leczyć objawy chandry zimowej?

Najświeższe wpisy

Depresja zimowa dotyka aktualnie wiele osób i jest spowodowana brakiem bądź także niedoborem światła. W zimowe chłodne dni, kiedy na dworze robi się mrok już późnym popołudniem częstokroć zdołamy odczuwać niepokój czy też stany depresyjne, pogarsza się nasz nastrój i samopoczucie. Niemniej jednak jednak depresję zimową można skutecznie zwalczyć oraz wyleczyć. Jakim sposobem?
Kobieta z depresją
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Odpowiedzią jest światłoterapia. Jak sama nazwa podkreśla metoda ta polega na kurowaniu światłem. Przez blisko 3 do 5 dni przyjmuje się adekwatne ilości światła o natężeniu 10 000 luksów, jakie jest emitowane przez specjalne urządzenia do światłoterapii. Taka terapia zapewnia niezmiernie rozległy skutek, aż 85 procent osób widzi znaczą poprawę.

Jeżeli więc i Ciebie dopada zimowa chandra to pożądane byłoby zainteresować się tą postacią leczenia. W większości wypadków wystarczy kilka codziennych sesji po około pół godziny (mniej czy też więcej w zależności od mocy melancholii). Taką terapię wskazane jest rozpocząć jak najszybciej, w takim przypadku przyniesie ona lepsze oraz szybsze rezultaty.

Czy chcesz dowiedzieć się czegokolwiek nowego na przedstawiany temat? Jeśli tak, to idealnie, gdyż ta pomocna witryna z pewnością także Cię zainteresuje.

A jak wygląda sam zabieg? - dowiedz się więcejNie musisz rzecz jasna siedzieć bezowocnie z twarzą przy lampie przez ponad pół godziny. Żeby terapia była sprawna i dostarczyła oczekiwane rezultaty wypada zadbać o to, by światło padało na oczy, niemniej nasz wzrok może być wycelowany gdziekolwiek. Dlatego bez kłopotu możemy w trakcie sesji czytać książkę, oglądać gazetę czy rozmawiać z przyjaciółmi Dystrybucją tych towarów zajmuje się Ilimina.

światłoterapia
Światłoterapia nie jest więc w żadnym stopniu uciążliwa i nie przeszkadza w pełnieniu różnorodnych czynności. Wskazane jest jednak zadbać o to, aby nie odsuwać się zbyt daleko od lampy i dopasować się do zaordynowań producenta urządzenia.
Światłoterapia ma dodatkowo dużo innych wartościowych zastosowań, nie tylko używa się jej do kurowania depresji zimowej, ale też znakomicie leczy problemy ze snem, pomaga dodatkowo osobom, które cierpią na depresję. Jej skuteczność jest ogromnie duża wobec tego wykorzystuje się ją w wielu domenach naszego codziennego życia.