Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Czym jest astygmatyzm oraz czy można z nim walczyć?

Najświeższe wpisy

Astygmatyzm to wada wzroku, która zdarza się dość często. Niekiedy zdarza się w kombinacji z dalekowzrocznością lub krótkowzrocznością, a bierze się z braku symetryczności rogówki. Chodzi o to, że prawidłowa rogówka ma okrągły kształt, natomiast u astygmatyków ma silne zakrzywienie.
U takich osób oglądane obrazy są niezbyt wyraźne oraz zniekształcone, co wiążę się z tym, iż promienie świetlne nie skupiają się w jednym punkcie na siatkówce, ale w dwóch osiach. By polepszyć własny wzrok astygmatycy najczęściej stosują soczewki dla astygmatyków - . Jak zdiagnozować tą wadę? Istotne jest proste badanie u specjalisty. Może to być keratometria lub elektroniczne mapowanie powierzchni gałki ocznej. Rozpoznanie takiej wady wzroku może odbyć się na podstawie różnorodnych objawów. Pierwszym z nich jest słabe widzenie, i to zarówno z daleka, jak i z bliska.poznaj ofertę sklepu Lens-shop
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
To także trudności, by przeczytać drobny druk. Osoby z astygmatyzmem także dość często mrużą oczy. Odpowiednie na astygmatyzm są różne soczewki, na przykład soczewki miesięczne czy toryczne. Użycie ich na co dzień okazało się przełomowe w korygowaniu astygmatyzmu. Zapewniają to szkła cylindryczne, które jeszcze jakiś czas temu występowały wyłącznie w okularach. Właściwe szlify na szkłach zapewniają załamywanie się światła pod kątem prostym, co powoduje punktowe odbicie obrazu na siatkówce. Użycie tego typu szkieł cylindrycznych w soczewkach sprawiło, że nie ma już potrzeby posiadania okularów.


Soczewki toryczne korygują astygmatyzm oraz zapewniają idealną jakość widzenia, do tego również niwelują różne objawy poboczne tej wady wzroku, łącznie z bólem głowy czy niemiłym wrażeniem napięcia oczu.

Zaprezentowany zagadnienie opisaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się opis. Daj nam znać - przejdź do strony fizjoterapia stargard .

Są co ważne całkiem wygodne do noszenia, zrobione z delikatnego materiału silikonowo-hydrożelowego. Oferują najwyższy poziom nawilżania jak również odróżniają się większą przepuszczalnością tlenu. Nie dopuszczają do tego niedotlenienia, zmniejszają uczucie suchości oka również podczas długotrwałego noszenia soczewek. Jak widać, w dzisiejszych czasach najnowsze sposoby walczenia z taka przypadłością pozwalają na całkiem normalne funkcjonowanie osób cierpiących na astygmatyzm. Wiadomo, że nie jest to komfort jak w przypadku całkowicie zdrowych ludzi, jednakże warto korzystać z osiągnięć nauki i medycyny żeby polepszyć własne samopoczucie oraz jakość życia.