Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Czym jest depresja sezonowa? Co warto wiedzieć na jej temat?

Najświeższe wpisy

Z depresją zmaga coraz większe grono ludzi. Okazuje się, że choroba ta może być tragiczna w skutkach, jeśli pacjentowi nie zapewni się specjalistycznej pomocy i profesjonalnego leczenia. Jak przebiega depresja sezonowa?

Masz kiepski humor od dłuższego czasu? Cierpisz na ciągłe zmęczenie i znużenie? Brak ci chęci do życia? Wpisujesz w wyszukiwarkę wyrażenia typu „depresja sezonowa”, „leczenie depresji Wrocław”? Sprawdź, czy nie zaatakowała cię depresja sezonowa - depresja i jej objawy. Choroba ta określana jest odmiennie jako sezonowe zaburzenie afektywne, które zazwyczaj dotyka nas w okresie jesienno-zimowym. Depresja sezonowa zazwyczaj przemija, wraz z nadejściem wiosny czy lata.
psychologia
Source: flickr.com
Symptomy choroby zaczynają doskwierać każdego dnia lub prawie dzień w dzień i doskwierają przez minimum dwa tygodnie, a co więcej powracają regularnie przez minimum dwa lata. Pomocy jeżeli chodzi o depresję sezonową można poszukiwać w Internecie, odwiedzając strony internetowe wybranych gabinetów i zapisując się na wizytę. Jedyne, co trzeba zrobić to wstukać w wyszukiwarkę wyrażenia typu: leczenie depresji Wrocław czy gabinet psychologiczny (http://gabinetpsychologiczny.sos.pl/kontakt.html przejdź na naszą witrynę) Wrocław.

Prawdopodobną przyczyną depresji sezonowej jest niedobór światła słonecznego. W związku z jego niedoborem, organizm produkuje większą ilość melatoniny, inaczej określaną jako hormon snu, przez co jesteśmy zmęczeni i senni.Wyjątkowo wyróżniającymi się objawami depresji sezonowej są smutek, brak energii do działania, senność, a przy tym niska jakość snu, większy apetyt, słaby popęd seksualny. Na dodatek może wystąpić drażliwość czy poczucie beznadziejności, niedobór energii, brak zapału do pracy, a nawet myśli samobójcze. Z reguły w walce z depresją sezonową pomaga fototerapia, czyli terapia z użyciem lamp fluorescencyjnych. Konieczna jest też czasem, rzecz jasna, psychoterapia - polecany psychoterapeuta.

Jeżeli sądzisz, że wiadomości opisane w tym materiale są absorbujące, sprawdź także ten odnośnik - to unikalna strona www (http://wprzestrzeniserca.pl/joga/joga-kundalini-/), na której odnajdziesz pokrewne treści.

Czasem zmniejszyć objawy pomagają leki przeciwdepresyjne, zarówno te zapisywane przez lekarza, jak i te dostępne bez recepty.