Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

czym jest inwestycja w bitcoiny? Czy to bezpieczne? Jakiego rodzaju jest zasada działania? Co należy wiedzieć?

Najświeższe wpisy

W ostatnim czasie coraz popularniejsze są bitcoiny. Ażeby zrozumieć, co to jest, należy odrzucić wszystko, co poznaliśmy na temat inwestowania. To zupełnie coś nowego, coś co warto omówić. Jest to kryptowaluta, pojawiła się w 2009 roku. Tego rodzaju bitmonety są w stanie być zapisane na osobistym komputerze jako forma pliku portfela, są w stanie być jednakowoż również przetrzymywane w innym serwisie, który zajmuje się tego typu zadaniami.


Bitcoiny mogą być przesyłane do kolejnej osoby drogą internetową, na jakiś adres bitcoin.


Całkiem inaczej niż w przypadku większości walut, bitcoin nie jest oparty na zaufaniu emitenta centralnego, ponieważ stosowana jest po prostu zdecentralizowana baza danych. Jest rozprowadzana pomiędzy węzłami sieci peer-to-peer, w których przechowywane są transakcje jak również kryptografia, by zagwarantować najbardziej istotne funkcje bezpieczeństwa. Do takiego czegoś powinniśmy zaliczać upewnienie się, że bitcoiny będą wydane tylko raz przez osobę, która posiada je w danym momencie - .


karta Master Card
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com


Bitcoin to transfer kwot pomiędzy rachunkami publicznymi, odbywa się to przy pomocy kryptografii klucza publicznego. Transakcje są publiczne, zachowuje się je w rozproszonej bazie danych. Taka sieć implementuje tak zwany rozproszony serwer celi, a to po to, aby zapobieżyć podwójnemu wydawaniu. W takim celu stosowane są różnorodne zaawansowane koncepcje łańcuchowych dowodów matematycznych przeprowadzanych działań. Z takiego powodu pełna historia transakcji musi być przechowywana w bazie. Wiele osób inwestuje w bitcoiny, bo bardzo szybko jesteśmy w stanie na tym zarobić, a jeśli bitcoin notowania są szczególnie interesujące. Wiadomo, jak ze wszystkim i tu warto zachować elementarną ostrożność, żeby przypadkiem nie stracić na tym dużej ilości pieniędzy. Warto interesować się różnorakimi zagadnieniami, nie tylko takimi jakie mają związek z bitcoinem, przykładowo warto poznać DAX.


Brama Topstyle Normstahl
Author: Normstahl
Source: Normstahl
To najistotniejszy niemiecki indeks akcji, określany jako indeks wynikowy. Uwzględnia on nie tylko większy wzrost cen akcji, lecz również wzrost kapitału dzięki wypłacie dywidendy. Za jego sprawą możemy poznać więcej rzeczy i jeszcze lepiej inwestować. Zawsze, nie jest ważne czy inwestujemy w bitcoiny czy w coś innego, w cenie jest wiedza, dzięki jakiej zajdziemy dalej. Warto również wiedzieć, iż ekonomia waluty bitcoin jest w sumie eksperymentalna, złożona jest przeważnie z wczesnych nabywców - .


Bitmonety akceptowalne są w różnorodnych sytuacjach, jako zapłata za usługi online, ale i za namacalne dobra. Osoby z tego korzystające są w stanie zamienić bitcoin na zwykłą walutę, co oznacza, że na dolary, złote czy euro, przeznaczone są do tego celu specjalnie serwisy internetowe, jakie określane są jako kantory.