Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Czym są badania prenatalne oraz z jakiego względu odznaczają się dziś tak dużym zainteresowaniem?

Najświeższe wpisy

Kobiety w ciąży starają się najczęściej możliwie jak najlepiej dbać o swoje zdrowie, gdyż mają świadomość tego, że ich wybory przekładają się na zdrowie dziecka, a ono dla każdej matki jest najważniejsze. Czasami jednak nie wszystko zależy od rodziców. Bywa, że płód ma wady rozwojowe. Ich zdiagnozowanie umożliwiają właśnie badania prenatalne, które współcześnie cechują się bardzo dużą popularnością. Z jakiego powodu?

Badania prenatalne
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Z reguły przez wzgląd na fakt, że wielu rodziców chce od razu wiedzieć, czy ich dziecko rozwija się odpowiednio.

Czy teraz chcesz znaleźć coś ciekawego na ten wątek? Jeżeli tak, to poznaj dane w odniesieniu do firmy i przejrzyj ofertę stomatolog dziecięcy warszawa bielany.

Nie bez znaczenia jest też możliwość wcześniejszego leczenia niektórych schorzeń. Poza tym, wcześniejsze wykrycie jakichkolwiek wad daje możliwość rodzicom prawidłowo przygotować się na przyjście na świat dziecka, jakie będzie wymagało wzmożonej opieki. Rodzice mogą w tym czasie pogodzić się z sytuacją oraz szczegółowo poznać chorobę, lekarz z kolei jest w stanie zaplanować niezbędne leczenie dziecka już po jego urodzeniu.


Współcześnie, badanie prenatalne dzieli się na dwa rodzaje: inwazyjne oraz nieinwazyjne. Badania nieinwazyjne, poza tym, że są dla dziecka bezpieczne, niestety nie dają możliwości jednoznacznie zdiagnozować obecności określonych schorzeń. Są w stanie jedynie przybliżyć prawdopodobieństwo zachorowania. W grupie tych badań znajduje się między innymi normalne usg barku kraków ciążowe, które jest wykonywane wszystkim kobietom, jak również specjalne USG genetyczne. Kiedy wynik badań nieinwazyjnych nie jest odpowiedni, w takim przypadku lekarz może zalecić zrobienie badań inwazyjnych, które jednak mogą wywołać określone komplikacje. Znajdź więcej informacji w tym temacie: Gyncentrum - badanie prenatalneNie występują one często - maksymalnie w 1% przypadków, mimo wszystko jednak badania inwazyjne wykonywane są z ogromną ostrożnością i tylko w przypadku obecności konkretnych podejrzeń. Są one znacznie bardziej precyzyjne od badań nieinwazyjnych, dzięki czemu dają szansę na zdiagnozowanie wielu wad rozwojowych. Badania prenatalne są szczególnie zalecane kobietom ciężarnym, jakie ukończyły 35 rok życia. Dzięki tego rodzaju badaniom zdiagnozować można chociażby zespół Downa bądź niektóre z chorób metabolicznych. Dzisiejsza medycyna daje kobietom ciężarnym dużo możliwości. Są one w stanie już w ciąży, upewnić się, że ich dziecko jest zdrowe, co w tym wyjątkowym okresie życia ma dla matek duże znaczenie.