Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Czyszczenie zębów szczoteczką i pastą przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po jakimkolwiek jedzeniu jako zabezpieczenie przed zepsuciem zębów

Najświeższe wpisy

Proste, białe zęby są pragnieniem każdego człowieka. Najważniejszą funkcję gra codzienna czystość jamy ustnej i zębów. O zdrowie zębów należy dbać od maleńkości. Wizyta u stomatologa to autentyczne wyzwanie i dla pociechy, i dla opiekunów.

Nie musi być koszmarem, wystarczy, że badania kontrolne zębów rozpoczniemy stosownie wcześnie i należycie przygotujemy malucha do odwiedzin u stomatologa.
mycie zębów
Author: Ludosphère
Source: http://www.flickr.com


Stomatolog Gdańsk popiera również obniżenie spożycia produktów zawierających węglowodany ponieważ jest to naczelne pożywienie bakterii które powodują powstawanie próchnicy - artykuł o najlepszych stomatologach. Aby zapobiegać problemom jakie niesie za sobą psucie zębów stomatolog zaleca czyszczenie zębów szczoteczką i pastą chociaż dwa razy dziennie
zdrowe zęby
Author: OakleyOriginals
Source: http://www.flickr.com
, a najlepiej po każdym posiłku. Można używać szczoteczki elektrycznej, lub ręcznej, wszelka z nich nader dobrze spełnia swoje funkcje, jeżeli tylko szczotkujemy zęby należycie długo i czynimy to gruntownie. Istotne jest także, by zlekceważyć złe przyzwyczajenia, jakie szkodzą własnym zębom. Przeżuwanie gumy bez cukrowej po posiłku jest zasadne, pod warunkiem że gumę żujemy przez parę minut i nie czynimy tego nazbyt często.Wielkim ambarasem każdego pacjenta jest utrata zęba. Na szczęście strata zęba to nie koniec świata.

Jeśli spojrzałeś na umieszczone w tym miejscu artykuły, to dodatkowo zerknij na opracowanie, które też najprawdopodobniej przykuje Twoją uwagę.

Gabinet stomatologiczny Gdańsk oferuje kilka rozwiązań na pozbycie się owego kłopotu i uzupełnienie braku - klik. Chociaż strata pojedynczego zęba może wydawać się błahym problemem, to dla jamy ustnej jest to poważna kontuzja.

Tracąc jeden ząb narażamy się na rozchybotanie innych zębów w łuku, pojawienie się diastem, czyli szpar między zębami, problemy z żuciem, a co za tym idzie komplikacje gastryczne i bóle głowy. Dlatego stomatolodzy doradzają, by nie lekceważyć pojedynczych braków.
Wybielanie zębów jest nadzwyczaj częstym zabiegiem wykonywanym przez stomatologa. Zabieg jest na ogół bezbolesny. Na krótko mogą pojawić się nieduże podrażnienia. Czasem zdarza się, że zęby po wybielaniu są wrażliwsze na zmiany temperatury. Osoby posiadające wrażliwe zęby muszą wobec tego lepiej unikać wybielania. Walorem wybielania są bez wątpienia czyste, zadbane i bielsze zęby, które mają na dodatek zdrowsze i wzmocnione szkliwo.