Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego ciągłe dokształcanie się jest tak istotne? Po co właściwie to robić?

Najświeższe wpisy

Uczenie się to coś, co powinno nam towarzyszyć całe życie. Zdobywanie nowych umiejętności czy też podnoszenie swoich kwalifikacji jest bardzo wskazane. Stale rozwijamy się, a oprócz tego ćwiczymy swoje szare komórki, aby być jak najdłużej w dobrej kondycji. Kiedy opłaca się tego typu szkolenia przechodzić?


Na pewno już częściej istnieje możliwość, by dokształcać się w pracy. Wciąż większa ilość pracodawców ma świadomość tego, iż pracownik musi podnosić stale własne kwalifikacje, a pracodawca powinien mu to umożliwić. Dużo osób szuka właśnie tego typu zatrudnienia, gdzie może rozwijać swoje umiejętności, a nie stale robić te same czynności. Niektóre szkolenia (zobaczysz) mają na celu zwiększyć umiejętności, a część jest czymś dodatkowym oraz sprawia, iż uczymy się umiejętności, które pomagają w codziennych obowiązkach. Taki cel mają przykładowo szkolenia miękkie, typu zarządzanie czasem. To wszystko ma pomóc nam zdobywać wiedzę przydatną podczas pracy. Pomaga też poszerzać oraz zwiększać swoje kwalifikacje.
szkolenie pracowników
Author: AFGE
Source: http://www.flickr.com

Czasem jest tak, że pracując już gdzieś, sami poszukujemy kursów, które mogłyby nam przynieść w przyszłości lepsze zatrudnienie. Uczymy się nowych rzeczy. Jeśli ktoś pracuje w przetwórstwie mięsnym, to szkolenia pr z uboju zwierząt będą pomocne, by dostać awans i zmienić miejsce pracy na lepsze - więcej informacji o szkoleniach z uboju zwierząt. Jest to taka inwestycja, która może się zwrócić oraz dać dobre efekty na przyszłość.


Niektórzy muszą sprawdzać stan swojej wiedzy systematycznie, jeżeli chcą wykonywać swoją pracę. Tak jest chociażby z zawodowymi kierowcami, którzy co pięć lat muszą zrobić szkolenia okresowe kierowców - Takie szkolenie zastąpiło poprzednie obowiązkowe szkolenia na przewóz osób i rzeczy. Z tego powodu czasem właśnie jest tak, iż praca wymaga tego od nas, aby wciąż potwierdzać posiadane kwalifikacje i być na bieżąco z różnego rodzaju przepisami. Kierowcy zawodowi nie są tu jedynym przykładem, jednak bardzo dobrym, gdyż zawód ten jest dość popularny.

Nawet jeżeli nie ma obowiązku szkolić się, to warto o tym pamiętać. Zapewne nie zawsze przydatne będą szkolenia z uboju zwierząt albo też nie każdemu pomocne będą szkolenia okresowe kierowców, natomiast jest sporo innych, jakie mogą na przykład rozwijać nasze zainteresowania. Dobrze jest o takiej kwestii pomyśleć.