Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Do poczytania kwestie dla pracowników.

Najświeższe wpisy

W tekście omówione zostaną ciekawe sprawy dla pracowników. W tekście opisana zostanie homologacja, wolne za nadgodziny oraz sprawa vat-u usług budowlanych. Homologacja to pozwolenie na korzystanie z urządzenia na terytorium państwa, które wydaje pozwolenie, przyznawane przez stosowną instytucję. Użytkowanie sprzętu, który nie posiada pozwolenia powoduje, że za uszkodzenia lub szkody spowodowane korzystaniem ze sprzętu odpowiada użytkownik.

Książki prawnicze
Obowiązkowi homologacji podlegają jedynie urządzenia określone we właściwych przepisach prawa. W Polsce przeglądowi homologacyjnemu podlegają wszystkie pojazdy mechaniczne importowane do Polski spoza krajów Unii Europejskiej. Cena takiego przeglądu w niektórych przypadkach może wynieść 5 tys. euro. Więcej na stronie http://www.cenabiznesu.pl/-jak-rozliczyc-nabycie-samochodu-z-n1-po-1-kwietnia-2014-rtu budynków albo lokali mieszkalnych . Przy świadczeniu usług remontowych wraz z towarem, do ustalenia odpowiedniej stawhttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-uslugi-budowlane-swiadczone-na-rzecz-osob-fizycznych-obowiazek-podatkowy-vatwarów, czy świadczy usługę. Zmniejszoną 8% stawkę VAT używa się do dostawy, budowy, remontowania, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowania obiektów budowlanych albo ich części które zaliczają się do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym które dotyczy całkowitej powierzchni użytkowej. Użycie prawidłowej stawki VAT uzależnione będzie od postanowień umowy która dotyczy wykonania robót budowlanych. Jeżeli przedmiotem umowy są roboty budowlane w budynkach zbiorowego zamieszkania jako całości - to należna stawka będzie wynosiła 8%. Jeżeli jednak w umowie jest wskazane, że roboty budowlane dotyczyć będą jedynie części budynku, czyli powierzchni mieszkalnych jak i odrębnie lokali użytkowych, wtenczas w odniesieniu do usług wykonywanych w części mieszkalnej zastosowanie znajdzie 8% stawka podatku, natomiast do usług które wykonuje się w części niemieszkalnej - vat wynosi 23%.Pracę świadczoną przez pracownika w nadgodzinach trzeba rozliczyć niezależnie od pracy wykonanej przez niego w ramach etatu. W zamian za nadgodziny można m.in. udzielić czasu wolnego. Należy przy tym kierować się zasadami uregulowanymi w Kodeksie Pracy.

Wolne za nadgodziny różni się zależnie od tego, czy wystąpił o nie pracownik, czy wynika to z decyzji pracodawcy. KP Stanowi, że gdy z pisemnym wnioskiem o udzielenie czasuWolne za nadgodzinya nadprogramowe godziny wystąpi pracownik, pracodawca udziela mu czasu wolnego w tym samym wymiarze. Oznacza to, że za każdą nadgodzinę udzielana jest jedna godzina czasu wolnego od pracy. W sytuacji gdy udzielenie czasu wolnego następuje wyłącznie z inicjatywy pracodawcy, pracownik za każdą nadgodzinę otrzymuje 1,5 godziny czasu wolnego.