Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Doradca zawodowy - jaki jest zakres jego obowiązków oraz czego możemy dowiedzieć się w trakcie takiego spotkania?

Najświeższe wpisy

Nie jednokrotnie poprzez swoje życie zastanawiamy się, czym dokładnie moglibyśmy się zajmować. Wielu z nas nie posiada na samego siebie żadnego pomysłu i zamęcza się, próbując odnaleźć "swoją drogę".


Tymczasem jest ktoś, kto ma możliwość pomóc naszym osobom ją odnaleźć, oceniając nasze własne predyspozycje mentalne, jak również fizyczne, podsumowując wszystko tak, by znaleźć dla nas idealne zajęcie. Kto to taki? Dowiesz się tego czytając nasz artykuł!


spółka
Author: Tom Chapman
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas jest w jakiejś rzecz dobry, lecz nie wszyscy umieją to w samy sobie zobaczyć. Z tego powodu właśnie w trakcie wieków pokazali się ludzie, którzy pomagają innym w znalezieniu swoich własnych zalet no i pokazują im, jak mają możliwość jego zalety wykorzystać w praktyce. Doradca zawodowy - albowiem w ten sposób nazywa się taka osoba - posiada za zadanie dopomóc nam w wyborze kariery i odnaleźć odpowiedni kierunek szkoły, abyśmy mogli ów cel uzyskać. Bierze w takim wypadku pod uwagę wszystko - nasze predyspozycje pod względem fizyczności i emocjonalne, sytuację życiową, obecny w danej chwili rynek pracy i tym podobne. Czego jednak konkretnie dowiemy się u takiego typu doradcy? Otóż poza napomkniętymi wyżej rzeczami doradca pokaże nam w jaki sposób: efektywnie szukać roboty, napisać swoje CV oraz list motywacyjny, czy też jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, nie napomykając już o tym, że może nam pokazać w jaki sposób założyć własną firmę, czy w jaki sposób mieć możliwość lepiej się komunikować z innymi ludźmi.


Dobrze jest mieć świadomość, iż takiego typu doradcą nie może być każdy - albo jeszcze inaczej, nie każdy z nas do końca się do tego nadaje. Dobry doradca tego typu wyszczególnia się wiarygodnością, kompetencją oraz przede wszystkim - byciem obiektywnym.