Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Dzieci głównie chcą naszej uwagi

Najświeższe wpisy

Żyjemy znacznie prędzej, więc niejednokrotnie się przydarza, że ciężko nam będzie na wszystko wyszukać tak wiele czasu jak byśmy pragnęli. Zazwyczaj okazuje się być tak, że zajmiemy się wpierw robotą, potem mieszkaniem oraz wreszcie jest tak, że dla dzieci posiadamy go za mało.
dziecko
Author: Laity Lodge Family Camp
Source: http://www.flickr.com
Żeby zagłuszyć własne sumienie i jednocześnie nagrodzić własnym pociechom to, że nie przebywamy z nimi tak sporo czasu jakby pragnęły, kupujemy drogie zabawki, nowoczesne sprzęty elektroniczne posiadając nadzieję, że w ten sposób wszystko im wynagrodzimy oraz okażemy im swoją miłość. Prawda jednakże będzie taka, że dla pociechy (świat rodziców) godzina z rodzicem, kiedy ma jego całkowitą uwagę, jest znacznie ważniejsza. Przeważnie pociechy oddałyby wszystkie zabawki za to, żeby mieć 100% uwagi rodzica, choć przez kilka godzin w tygodniu, bo nic nie zaprocentuje w więzi z dzieckiem tak bardzo, jak właśnie nasza obecność i czas na wysłuchanie go.

Nic nie może być ważniejsze od niegoKiedy ciągle wyszukamy czas na konwersację z potomstwem, jeżeli pokażemy mu że ciągle będzie dla nas najistotniejsze, a zupa albo sprzątanie mają czekać, ponieważ ono właśnie chce nam opowiedzieć lub pokazać coś dla siebie istotnego, to mamy szansę okazać się przekonani, że nawiążemy z potomstwem niesamowitą więź.

Dziecko z misiem
Author: Ceba Baby
Source: Ceba Baby
Będzie ono wiedziało, że ciągle ma szansę do nas przyjść, a co się z tym wiąże, mamy szansę okazać się przekonani, że tak stworzona bliskość, będzie również procentowała w przyszłości, jeśli potomstwo - świat rodziców - będzie do nas przychodziło z własnymi kłopotami, ale też sukcesami.

Nie starajmy się być przyjacielem

Ważne okazuje się być ustawienie potomstwa na najważniejszym planie oraz życie jego sprawami, jednakże nie starajmy się być dla dziecka przyjacielem. Ono musi wiedzieć, że to my wyznaczamy granice, że jesteśmy dla niego, ma szansę się nam zwierzać, ale nie może twierdzić, że jesteśmy na stopie przyjacielskiej. Tylko bliskość i wyraźnie oznaczone zasady mają szansę sprawić, że wychowamy rozsądnego i odpowiedzialnego człowieka.