Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Dzisiaj każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo potomka jest najistotniejsze - również w czasie jazdy wozem

Najświeższe wpisy

Jeszcze dwadzieścia lat temu w większości samochodów nie było pasów mocowanych przy tylnych siedzeniach. Nikt nie słyszał także o bezpiecznym wożeniu małych pasażerów.
podręczniki
Author: Artur


fotelik
Author: Maria Bahnareanu
Source: http://www.flickr.com


Obecnie jednak wydaje się to być najistotniejsza kwestia dla wielu koncernów samochodowych i rodziców.


dziecko z maskotką
Author: Jillian
Source: http://www.flickr.com


W obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie, by nie dbać o bezpieczeństwo pasażerów w czasie jazdy. Nie wyszukamy ani jednej spółki produkującej samochody, która chciałaby zakwestionować na przykład potrzebę instalowania w samochodach pasów albo poduszek powietrznych. Należy również pamiętać o tym, że podróż musi być bezpieczna również dla najmłodszych. Nasze ustawodawstwo wymaga, żeby wozić dzieci w fotelikach. Oczywiście, nie może być to byle jaki fotelik znaleziony w internecie. Musi mieć on certyfikat i być dopasowany odpowiednio do wzrostu dziecka. Więc dla jednego potomka będzie trzeba kupić kilka fotelików wraz z upływem czasu. Początkowo będzie to fotelik dla maluszków, który jest mały.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, zobacz ten link - to bez dwóch zdań świetne omówienie (https://www.rosanto.pl/zawieszki) tego tematu. Koniecznie to zobacz!

Maleństwo leży tam, a nie siedzi. Ale już dla 5-latka zamówimy fotelik właściwy do jego wzrostu i wagi. Foteliki dla niemowląt mogą być montowane tyłem do kierunku jazdy. Zazwyczaj instaluje się je wówczas na przednim siedzeniu pasażera, żeby kierująca mama miała możliwość co jakiś czas spojrzeć na maluszka.
W korku będzie mogła na przykład podać mu zabawkę albo poprawić mu kocyk. Starsze dzieci wolą być usadowione przodem do kierunku jazdy, ponieważ mogą obserwować wtedy świat za oknem.