Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Garść uwag o sprzętach medycznych, które przechowujemy w domowych półkach albo apteczkach

Najświeższe wpisy

O konieczności wyposażenia domowej lub samochodowej apteczki tak naprawdę pamiętamy, chociaż i tak umyka nam niemało szczegółów. Gdy podczas przygotowywania posiłku skaleczymy się w palec, to wtedy czasami okazuje się, że nie mamy lepca odpowiedniej wielkości albo środek odkażający jest już przeterminowany. Osoby, które cierpią na przewlekłe dolegliwości już z założenia muszą okresowo uzupełniać stan domowej apteczki. Jednak jednocześnie okazuje się, że gdy zdrowie szwankuje, to nierzadko potrzebujemy też mniej albo bardziej specjalistycznych urządzeń.

apteczka
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Schorzenia układu sercowo-naczyniowego wymagają długotrwałego leczenia. Kardiolog kardiolog siedlce może co pewien czas zlecać różne badania, lecz pacjent powinien też samodzielnie i na bieżąco kontrolować stan zdrowia. Największe znaczenie ma tutaj pomiar ciśnienia. Wielką popularnością cieszą się głównie elektroniczne aparaty, chociaż ciśnieniomierz mechaniczny jest o dużo bardziej precyzyjny. Z tych urządzeń korzystają oczywiście też osoby zupełnie zdrowe, co rzecz jasna zasługuje na uznanie - ile ciśnieniomierz mechaniczny na pewno byłby fantastycznym upominkiem dla zawałowca, o tyle cukrzyk obligatoryjnie powinien regularnie korzystać z glukometru, zwłaszcza gdy dojeżdża do pracy swoim samochodem. Zbyt wysoki bądź za niski poziom cukru jest naprawdę niebezpieczny. A współczesne glukometry mają małe gabaryty, więc bez problemu mieszczą się w kieszeni każdej kurteczki oraz w każdej torebce. Wynik otrzymuje się od razu, co w końcu ma dla chorych niebagatelne znaczenie.termometr
Source: sxc.hu
O rtęciowym termometrze pomalutku zapominamy, gdyż w aptekach czy sklepach medycznych od jakiegoś czasu można kupić termometry bezdotykowe. Ich dużą zaletą jest niewątpliwie szybkość pomiaru. (Grupa czarmed) Pomimo tego że są one proste w obsłudze, to jednak kalibracja niektórych modeli sprawia czasami nieco kłopotu. W te termometry często inwestują rodzice, szczególnie gdy mają małe dziecko. Z tego rodzaju urządzeń masowo skalę korzystają również polikliniki, państwowe placówki zdrowia czy niepubliczne gabinety lekarskie.

Zajmują Cię różnego typu fachowe posty? Więc kliknij tutaj woda utleniona i czytaj nasze nowe newsy na ten temat. Liczymy na Twoją ocenę.

Zresztą konsumenci przeważnie idą z duchem czasu, więc inwestują nade wszystko w supernowoczesne produkty i pionierskie wynalazki.