Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

I Komunia Święta - dlaczego jest tak istotna i jak przygotować do niej swoją pociechę

Najświeższe wpisy

W maju i czerwcu zaczyna się w całej Polsce okres I Komunii Świętych. Jest to z całą pewnością niezwykle ważne wydarzenie zarówno dla małego człowieka, jak i jego rodziców. Uroczystość pozostaje we wspomnieniach na długo. Z jakich powodów Komunia jest tak podniosłym wydarzeniem i w jaki sposób się do niej przygotować?

Komunia
Author: los bambinos
Source: http://www.flickr.com
Podczas takiej uroczystości dzieci po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, w związku z czym od tego momentu mogą całkowicie uczestniczyć we mszach. Najczęściej przygotowania trwają cały rok poprzedzający ten dzień. Niezwykle ważną ich częścią jest zaangażowane uczestnictwo rodziców. To właśnie oni najmocniej przygotują swoje pociechy na ten dzień. Dzięki odpowiedniemu poprowadzeniu będą one świadome, dlaczego przyjmują ten sakrament. Rozmowy z rodzicami z całą pewnością zmniejszą zdenerwowanie jakie może towarzyszyć tej uroczystości, gdyż jak wiadomo odpowiednio wcześniej po raz pierwszy spowiadają się one, co może być dla nich bardzo stresujące.

Pomoc rodziców jest również niezbędna do prawidłowego przygotowania się do egzaminu. Rzecz jasna istotny jest również strój. Aktualnie, kiedy niemal wszystkie usługi przedsiębiorstw znajdują się w sieci internetowej, także tego typu ubiór możemy kupić on-line. To naprawdę upraszcza cały proces, gdyż możemy spokojnie przejrzeć oferowane alby i wybrać tę odpowiednią. Należy dokładnie zmierzyć dziecko, żeby mieć pewność, że dostarczony towar będzie pasował - kliknij tutaj.Dlatego też takie zakupy trzeba wykonać wcześniej. Na tego rodzaju stronach odnajdziemy wszelkie elementy stroju, przykładowo wianki do komunii czy buty - więcej na albykomunijne.pl. Prawidłowo jest również uświadomić naszym pociechom, że to co mamy na sobie tego dnia nie jest ważne i nikt nie powinien czuć się źle, ponieważ ma skromniejszą sukienkę i tańsze buty.
Komunia Święta
Author: Dustin and Jennifer Stacey
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie niezwykle często spotkać się można ze stwierdzeniem, że w dzisiejszych czasach taka uroczystość przybiera niechciany kształt, a od aspektów duchowych ważniejsze są drogie prezenty. Dzieci licytują się tym, kto otrzymał lepsze prezenty i więcej pieniędzy. Co prawda tak się dzieje, ale bardzo wiele zależy tutaj od nastawienia rodziców. Z całą pewnością szczera rozmowa z dzieckiem będzie pomocna w zrozumieniu istoty tego dnia.

Dzięki temu będzie ono miało świadomość, że to nie strój i przedmioty się liczą. Przekazanie znaczenia może być elementem kluczowym w prawidłowym przygotowaniu do przyjęcia pierwszej Eucharystii w swoim życiu. Należy nie popadać ze skrajności w skrajność i pamiętać, co jest w takim dniu najistotniejsze.