Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Informacje na temat PIT-37, a więc co musisz wiedzieć przed tym, gdy złożysz deklarację podatkową przy dochodzie uzyskanym dzięki umowie o pracę

Najświeższe wpisy

Dla większości z nas obcowanie z dokumentem PIT czyli złożeniem zeznania o osobistym dochodzie) sprowadza się do złożenia zapytania danej firmie rozliczeniowej o wykonanie tego przykrego obowiązku w naszym imieniu. Bywa też i tak, że PIT jest rozliczany za nas przez naszego pracodawcę.


Trzeba mieć na uwadze, iż jest to niezwykle komfortowa sytuacja, gdyż właściwie nie ma mowy o jakichkolwiek zmartwieniach - większość tej przykrej roboty zostanie wykonana za nas. Obok oczywistych plusów są jednak i ciemne strony - tak oto omija nas bardzo istotny proces w życiu każdego obywatela. A warto być przecież świadomym w jaki sposób działa cały mechanizm podatkowy. Nigdy nie wiemy w jakim momencie taka wiedza jest w stanie nam się przydać.
Warto rozpocząć jednak od tego, że nie jesteśmy zmuszeni już w wcale przekazywać naszego PITa do firm księgowych, które świadczą tego typu usługi. Mamy możliwość zrobić to samodzielnie i to bez konieczności studiowania informacji na temat podatków. Dzieje się tak, gdyż mamy sposobność rozliczenia online. Jeżeli chodzi więc o zagadnienie jakim jest PIT 2016 program do rozliczenia jesteśmy w stanie ściągnąć z sieci - kliknij aby przeczytać. W ciągu paru chwil będziemy mogli samodzielnie złożyć odpowiedni formularz bez straty czasu chodzenia po urzędach. Wracając jednak do tematu o formularzach PIT, to chyba jednym z najbardziej popularnych jest obecnie PIT-37. Taki papier wypełniają wszyscy ci, którzy uzyskali dochód wykonując pracę w zakresie umowy o pracę bądź też były zatrudnione na tak zwanej umowie śmieciowej. O czym trzeba pamiętać, taki dokument powinny także pobrać osoby, które otrzymują rentę albo też emeryturę lub są beneficjentami programów opieki społecznej. Co niezwykle interesujące, PIT-37 dotyczy również dochodów z zakresu praw autorskich ale także osoby wykonujące daną pracę odbywając równocześnie karę w więzieniu.


Zarządzanie
Author: Wikilogia
Source: http://www.flickr.com


Bardzo ważną informacją pozostaje tutaj końcowa data na złożenie formularzai. W roku 2017 jest to dzień 2 maja. Dobrze jest o tym pamiętać, planując uprzednio to, w jaki sposób oraz kiedy mamy zamiar rozliczyć się z fiskusem. Brak przedłożonej deklaracji może być potraktowane jak zwyczajne uchylanie się podatkowego obowiązku, co jest w stanie doprowadzić do ogłoszenia przez urząd sporych kar finansowych - konkretny pit online 2017. I tutaj z pomocą przychodzi program PIT online 2017 dzięki jakiemu unikniemy zbędnego stresu, wynikającego chociażby z utraty cennego czasu w długich kolejkach w urzędach skarbowych.


Programy tego rodzaju są niezwykle przyjemne jak i łatwe w obsłudze, a przede wszystkim pozwalają nam na rozliczenie się z podatku bez potrzeby wychodzenia z mieszkania. Co ważne, warto co jakiś czas zerkać także różnego typu strony traktujące o podatkach, ponieważ jest to świetne źródło wiedzyi, jakie może dać nam podpowiedź w jaki sposób podejść do danych tematów.