Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jaką rolę ma w naszych ciałach trzustka, jakie schorzenia przeważnie spotykają ten organ.

Najświeższe wpisy

Trzustka jest niewielkim organem, położonym w jamie brzusznej. Jest ona na tyle niewielka, że sporo osób nawet dobrze nie będzie wiedziało, jak w rzeczywistości wygląda. Także dużo osób nie jest świadomych, jaką rolę pełni w organizmie, a jej zadania są naprawdę istotne.
trzustka choroby
Source: http://www.airnaturel.pl


W pierwszej kolejności w trzustce produkowana jest insulina, która pozwala na wchłanianie podstawowego paliwa to znaczy glukozy - sprawdź więcej szczegółów. Ale poza tym produkuje ona istotne dla prawidłowego działania wielu narządów enzymy i hormony, jak więc można zobaczyć jej rola jest dość wszechstronna. Niestety jest to organ wrażliwy i dotykany przez różne problemy. Na pewno w dużej mierze do jej stanu przyczyniają się najróżniejsze używki, w szczególności mocno szkodzi jej nadmierna ilość napojów alkoholowych.


Niestety w niejednym przypadku chorzy nie są dokładnie badani, przez co choroby trzustki mylone bywają ze schorzeniami innych narządów. Dotyczy to w szczególności przewlekłych stanów zapalnych, które są często mylone z problemami żołądkowymi czy jelitowymi. Ostre zapalenia łatwiej jest zdiagnozować, bo najczęściej towarzyszy im mocny, przejmujący ból. Podwyższony poziom temperatury, przyspieszone tętno i duże pocenie to charakterystyczne symptomy tego schorzenia, i jeśli będą występować razem z bólem, to nie można zwlekać, ale od razu jechać do szpitala.
Duży problem medyczny stanowią także w ostatnim czasie nowotwory, których ilość systematycznie rośnie. Są one trudne do leczenia, szczególnie w bardziej zaawansowanych stadiach, a niestety w wielu przypadkach są one zbyt późno diagnozowane.