Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jak bez leków ochronić się od przewlekłych chorób. Kilka porad o ziołolecznictwie

Najświeższe wpisy

To jak pracuje nasze ciało jest w znacznej mierze rezultatem naszego stylu życia. Istotne jest, aby zanotować w głowie kilka kluczowych wytycznych, aby trwale odmienić swoje niezdrowe nawyki. Zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna powinna nam towarzyszyć każdego dnia.


wizja - zdrowie
Author: Magic Madzik
Source: http://www.flickr.com
Używki, brak snu i brak wypoczynku odbijają się z reguły na zdrowiu naszych narządów wewnętrznych oraz cerze. Do tego, stres będący w pracy i codziennych sytuacjach wzmacnia tylko złe stany. Robiąc systematycznie badania profilaktyczne, będziemy mieć ufność czy objawy się nasilają. Polacy zmagają się często z takimi komplikacjami, jak na przykład niesprawność wątroby, trzustki czy też jelit. W konsekwencji nieustannie skarżymy się na obolałość i ucisk dokładnie w jamie brzusznej. Specjaliści bezwzględnie każą odmawiać wówczas spożywania ciężkostrawnych dań i picia alkoholu. Trzeba dostosować się do tych zaleceń, gdyż mamy obowiązek na każdym kroku kierować się naszym samopoczuciem. Wiele leków i suplementów na polskim rynku farmaceutycznym ma już w swojej kompozycji naturalne domieszki, takie jak: tatarak zwyczajny, borówka brusznica - borówka brusznica, czarny bez, brzoza brodawkowata i dużo innych. Zawierają one substancje uzdrawiające, sole mineralne oraz witaminy. Na przykład, borówka brusznica posiada właściwości dezynfekujące przewód pokarmowy oraz koi przejawy związane z niewydolnością wątroby. Napar z wysuszonych liści borówki służy jako uzupełnienie diety dla osób biorących taki znany lek na wątrobę, jak np. sylimarol vita. - Sylimarol w tabletkach Całość oczywiście zależy od poleceń lekarza. Niestety toksyczne zatrucie wątroby może doprowadzić do poważnych i niedobrych powikłań. Zatem musimy zawierzyć czasami ziołoterapii, jeśli zwyczajne leki nie pomagają tak jakbyśmy chcieli.


Ziołowe suplementy dla części już osób okazały się o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem w walce z różnego rodzaju schorzeniami. Naturalna ochrona zdrowotna za pośrednictwem ziół może być stosowana w każdym wieku, bez przeszkód. W tradycji ziołolecznictwa najistotniejsze jest to, jak zostanie przyrządzona dana mikstura do spożycia. Żeby zioła nie straciły swoich lekarskich właściwości, przyrządza się zazwyczaj: napary, odwary i nalewki. Nasz organizm może wyleczyć się przez naturę.