Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Jak dbać o higienę sprzętów stosowanych w medycynie

Najświeższe wpisy

Niezależnie od dziedziny medycyny, oprócz dbałości o podejmowanie odpowiednich leczniczych działań, tak samo istotna jest troska o sprzęty wykorzystywane podczas zabiegów i operacji. Nie wszystkie bowiem wykorzystywane są jedynie raz, i po wykonaniu określonych medycznych czynności wyrzucane do odpowiednich pojemników. Znaczna większość sprzętów medycznych służy wielu pacjentom, a co się z tym wiąże utrzymanie wysokiego poziomu ich czystości jest kwestią priorytetową dla zdrowia.


urządzenie dezynfekujące
Author: YUCHIA CHUNG
Source: http://www.flickr.com
W zakresie utrzymania koniecznych standardów czystości medycznych urządzeń pomocna staje się tzw. myjnia dezynfektor.

Jeżeli zamierzasz skontrolować rzetelność informacji umieszczonych tej publikacji, to kliknij tutaj oraz zweryfikuj u źródła (http://www.margaretka-swietokrzyska.pl/pl/kontakt/) a uzyskasz stuprocentową gwarancję w tej kwestii.

Zapewnia ona efektywne mycie i dezynfekcję zróżnicowanych narzędzi, z tego powodu też znakomicie sprawdza się nie tylko w szpitalach, lecz również w laboratoriach i klinikach stomatologicznych. Urządzenie składa się m.in. z komory nieprzelotowej jednodrzwiowej, uchylnych drzwi mogących pełnić funkcję stolika dla wykładanych sprzętów, komory myjni wraz z elementami funkcjonalnymi tj. ramionami spryskującymi, przewodami rurowymi, a także suszarek, pojemników, tac narzędziowych, i innych. Działanie poszczególnych elementów ułatwiają sterowniki i specjalistyczne oprogramowanie. Warto dodać, iż urządzenie takie jak myjnia dezynfektor oferuje powtarzalny przebieg procesu mycia i dezynfekcji sprzętu (a więc oferuje spełnienie wymogów opisanych w jednej z norm – DIN 58952-3), możliwość kontrolowania parametrów procesu (np. wysokości temperatury), walidacji procesu, przeprowadzenie testów kontrolnych, oszczędność środków czyszczących czy czasu samego personelu - myjnia dezynfektor.


dezynfekcja
Author: Jérôme Decq
Source: http://www.flickr.com
Dużą uwagę do zachowania czystości i sterylności narzędzi przywiązuje również firma Planmeca – globalny lider produkcji innowacyjnych urządzeń medycznych, wykorzystywanych w różnorodnych sektorach opieki zdrowotnej - planmeca W zakresie oferowanych przez nią produktów można odnaleźć głównie unity stomatologiczne (czyli fotele dentystyczne z dodatkowym wyposażeniem, np. monitorami, stojakami na narzędzia, itp.), rentgeny, rozwiązania programowe (systemy do przetwarzania obrazu i inne rozwiązania cyfrowe) i wiele innych. Należy podkreślić, że w czasie wytwarzania danych artykułów, Planmeca opiera się na licznych badaniach, współpracy ze specjalistami zajmującymi się tematyką zdrowia, a co najważniejsze – zapewnia właściwą higienę oferowanego sprzętu poprzez dobór najlepszych materiałów, konstrukcji oraz znakomitych parametrów technicznych.