Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jak dbać o ząbki, aby sobie nie zaszkodzić?

Najświeższe wpisy

Każdego dnia sięgamy po szczotkę jak też pastę do szczotkowania ząbków, robimy parę automatycznych ruchów po czym zdaje nam się, iż w żaden sposób nie możemy sobie zaszkodzić.


Na nieszczęście, takowe myślenie jest bardzo zgubne - nawet na pozór banalny i oczywisty zabieg, jak schludność jamy ustnej, nastręcza dużej wiedzy.


gabinet stomatologiczny wrocław
Author: Lwp Kommunikáció
Source: http://www.flickr.com


stomatolog wrocław
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com


Dowiedz się, w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby jak też czego warto wystrzegać się. Do poprawnej higieny jamy ustnej potrzebna będzie należycie dobrana szczotka. Nie możemy pokusić się o pierwszą lepszą szczoteczkę, jaką zauważymy na półce sklepowej, a kiedy już ją kupimy, wskazane jest pamiętać o jej regularnej wymianie.

Jeśli przedstawiony artykuł zabrał Cię w niepoznany obszar wiedzy, to dobrze się składa, gdyż możesz poznać pozostałe informacje tutaj - wejdź na ten link i poczytaj więcej.

Każdy dentysta wrocław zakomunikuje nam, iż szczotkę zmieniamy co kwartał, a jeżeli jej włoski rozchodzą się prędzej, znaczy to, iż używamy zbyt wielkiej siły czyszcząc ząbki. Przy doborze szczoteczki należy mieć na uwadze, że musi odpowiednio trzymać się ręki. Wskazane jest też, ażeby włosie było różnej długości.


O ile nie mamy kłopotów dentystycznych, dobieramy szczoteczkę o średniej twardości. Mięciutkie szczotki określone są dla ludzi po operacjach chirurgicznych. Z kolei twarde szczotki nie są zalecane, bo mogą zniszczyć szkliwo. Szczoteczki elektryczne z kolei przeznaczone są dla osób, jakim błyskawicznie osadza się kamień. Trzeba mieć na uwadze, iż przed kupnem elektrycznej szczotki warto skonsultować się z dentystą, gdyż w tym wypadku wymagana jest całkiem inna technika szczotkowania ząbków. Dentysta (dentysta bielsko0 Wrocław pokaże odpowiednią technikę. Inną ważną sprawą będzie wybór pasty do zębów.
Na półeczkach sklepowych aż roi się od barw a także znanych marek, jednak która stosowna jest dla nas jak też jak wybrać, aby zębom nie zaszkodzić? Odnajdź dobry gabinet dentystyczny wrocław ażeby uzyskać odpowiedź.