Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jak można żyć bez opieki lekarskiej? Jak prezentowałby się świat bez przełomowych odkryć w medycynie?

Najświeższe wpisy

Świat nauki, szczególnie nauk, które mają powiązanie z medycyną bardzo szybko się rozwija Jednego dnia specjaliści medyczni mogą stwierdzić, iż nie da się pacjentowi pomóc, a wkrótce potem realna jest doraźna pomoc i szansa na wyleczenie. Mnóstwo tego gatunku innowacji medycyny mieliśmy szansę w ostatnio sami się przekonać.

w przychodni dla dzieci
Author: Agência Brasília
Source: http://www.flickr.com
Jednym z nich był z pewnością przeszczep twarzy. Chyba nikt nie ma wcale obiekcji, co do informacji, że to coś unikalnego, coś co daje nadzieję wielu osobom. Odmiennym wartym zainteresowania wyczynem medycznym jest zespolenie rdzenia kręgowego. Co ważne, jeżeli uda się powtórzyć taki zabieg to niezwykle realne, że wielu osobom, które po wypadkach trafiają na wózek inwalidzki, po pewnym czasie uda się z niego wstać. Zobacz również:

Należy jednakże nie zapominać, iż poza tak niezwykłymi zabiegami zazwyczaj zdarzają się także nieco mniej zauważalne i spektakularne wynalazki medyczne. Niezwykle trafnym przykładem jest chociaż wynalezienie szczepionek. Mimo że wiele osób myśli, że są one zbędne i mogą zagrażać życiu osobom szczepionym, tojednak tysiące zaszczepionych dzieci nie choruje na krztusiec czy odrę. Z kolei choroby takie jak na przykład ospa szczepione maluchy przechodzą bardziej łagodnie, jeżeli ewentualnie będą chore. Zapraszamy na stronę:

Nic tego nie zmieni, że w każdej dziedzinie medycyny zdarzają się bardziej lub mniej zaskakujące sukcesy, jakie chory powinien docenić. W końcu, jakby nie wynalezienie penicyliny może nawet dzisiaj walczylibyśmy bezskutecznie z wieloma chorobami bakteryjnymi. A ile to wymaga wysiłku, ile ludzi wciąż musiałoby umrzeć, tego lepiej sobie nie wizualizować. Co ważne, powinniśmy również doceniać codzienną, często ciężką pracę lekarzy, którzy są zatrudnieni w różnych przychodniach, na przykład przychodnia życie. Codzienna pomoc bowiem nie jest niesamowita jak przełomowe odkrycia czy innowacje, lecz dzięki nim mamy okazję normalnie działać i czuć się bezpiecznie. Zdrowie odpowiednio zachowane, dbanie o siebie, chodzenie na wizyty, robienie badań, a co ważne – właściwa kontrola lekarska, to gwarancja, że możemy poczuć się nie tylko lepiej pod kątem fizycznym, ale też psychicznym.