Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jak podejmować sensowne decyzje finansowe?

Najświeższe wpisy

Prowadzenie firmy w Polsce - nic prostego. Choć naturalnie trzeba jakoś sobie radzić - a zresztą nie jest tak kiepsko! Wychodzę z tego założenia, że jeżeli nie chcemy ciągle narzekać na swój biznes, szczególnie musimy podejmować sensowne decyzje natury finansowej.


A więc przykładowo to coś istotnego, aby na samym początku własnej przygody z prowadzeniem biznesu założyć to konto dla małych firm, które pod każdym względem jest w porządku. Wspaniale, że w Polsce prowadzi działalność tak dużo banków...

oszczędności w słoiku
Author: Andrea Travillian
Source: http://www.flickr.com
Jest duży wybór, co się liczy. Dobrze, ale niby skąd w sumie mamy okazję dowiedzieć się jakie konto dla małych firm jest strzałem w dziesiątkę? Na pewno kryzys ekonomiczny był wymarzonym argumentem dla wszystkich banków - naturalnie za tym, aby podwyższyć opłaty za chociażby otworzenie czy prowadzenie konta. To niby coś zrozumiałego, bo w końcu banki muszą zarabiać jak najwięcej. Jednak my generalnie nie jesteśmy bardziej zamożni, a więc powinniśmy poszukiwać możliwie jak najlepszych alternatyw. Taką opcją jest chociażby korzystanie z uprzejmości doradcy finansowego.

Gdy kilka dni temu odwiedziłem jednego z doradców finansowych, powiedział mi praktycznie wszystko, jeżeli w grę wchodzi konto dla firm, lecz również powiedział mi, który kredyt inwestycyjny dla nowych firm to coś pod wszystkimi względami atrakcyjnego. Ciężko myśleć, iż bez odpowiedniego doświadczenia w tej dziedzinie będziemy mieli możliwość poradzić sobie z niezmiernie uciążliwym światem finansowym. Znam tę osobę, która zawsze wszystkie decyzje finansowe podejmowała bez należytego zastanowienia - aktualnie mocno tego żałuje, bo najzwyczajniej w świecie były one w zupełności błędne.A jeszcze oprócz tego uczulam wszystkich odnośnie podejrzanie niskich kredytów. Dobrze wiem, że chcielibyśmy płacić bankowi możliwie jak najmniej, ale w końcu i tak musimy wiedzieć, że przecież świat finansjery bywa okrutny. Chciałbym na koniec podkreślić jedno - czymś niezmiernie wskazanym jest to, aby nigdy nie uważać, że pochopne decyzje to coś OK. Jeżeli będziemy sądzili w tego typu sposób, nie powinniśmy się zdziwić, iż będziemy bardzo narzekali się na swoją sytuację. W końcu można śmiało powiedzieć, że bardzo dużo od decyzji, które podejmuje zależy. Zwróć na to uwagę.

Dodatkowe informacje: .