Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Jak powinien być zbudowany miejsce zabaw dla swojego dziecka

Najświeższe wpisy

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, gdy część z nas przechodziło swój okres dzieciństwa, osiedlowe place zabaw dla dzieci były za bardzo nieznane. Pewnie, w dużych miastach zdarzały się miejsca, z huśtawkami i zjeżdżalniami, jednak często sprzęty te były niesprawne, a piaskownica, będąca centralnym punktem takich miejsc, była niestety pełna śmieci i brudu.

Huśtawka
Author: Poul-Werner Dam
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj sprawa ma się zupełnie inaczej. Budowane są nowe blokowiska, które za punkt honoru stawiają sobie wybudowanie najwspanialszego terenu dla najmłodszych.

Obecnie, kiedy planujemy zakup nowego domu, jedną z ważniejszych rzeczy jest dla nas niewielka odległość od szkoły, oraz place zabaw dla dzieci w zasięgu wzroku. Gdy zaopatrujemy się w lokum w nowo wybudowanym osiedlu, możemy być spokojni, że tego typu atrakcja dla maluchów będzie się na jego obszarze. Developerzy w każdy sposób próbują przyciągnąć potencjalnych nabywców, z tego powodu aranżują coraz to nowocześniejsze obszary zieleni w okół sprzedawanych obiektów, na których zawsze zobaczymy kilka sprzętów ku uciesze naszych dzieci. Ślizgawki różnej wysokości, wszelkiego rodzaju tory przeszkód, piaskownice - to wszystko znajdziemy na obszarach nowych osiedli.Co należy zrobić, jeśli planujemy zakup lokum w starej kamienicy, w ścisłym centrum miasta? Na szczęście, administratorzy dzielnic coraz chętniej w swoich projektach zabudowy przestrzeni, zawierają plany na place zabaw dla dzieci. Są to zazwyczaj duże inwestycje, mające skusić młode pary do zamieszkiwania w starym budownictwie, a ich sprawność i różnorodność nie różni się zazwyczaj od tej oferowanej na świeżo wzniesionych osiedlach. Niestety, niekiedy trafia się sytuacja, kiedy znaleźliśmy sobie piękne, zabytkowe lokum, dziecko jest w planach, a w pobliżu nie ma ani śladu po jakimkolwiek obszarze dla pociechy, nawet brak piaskownicy. Nic jeszcze nie jest straconego. Otóż większość wspólnot mieszkaniowych ma na własność obszary w okół budynków, które przeznaczane są zazwyczaj dla samochodów. Wystarczy na zebraniu wspólnoty zgłosić projekt o budowę pary huśtawek i zjeżdżalni niedaleko, osoby posiadające małe dzieci na pewno poprą tego rodzaju inicjatywę. Bogatą ofertę można znaleźć na stronie zabaw dla dzieci są coraz częściej spotykanym zjawiskiem. Znajdziemy je zarówno na nowych osiedlach jak i starszych blokowiskach. Jeśli mamy dzieci lub je dopiero planujemy, warto zadbać o odpowiednią konstrukcję do zabawy dla nich.