Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Jak w ciekawy sposób zająć potomstwu jego niezajęty okres, a przy sposobności czegoś je nauczyć?

Najświeższe wpisy

Dzieciaki bardzo lubią malować. Czy chodzi o specjalne książeczki do kolorowania kupione w kiosku, czy też kolorowanki odnalezione w serwisach w internecie. Do tych książeczek potrzebne są np. mazaki oraz kredki.
Malowanki dla najmłodszych wymagają specjalistycznych arkuszy papieru z konturami bohaterów albo scenerii i przyborów do malowania. Lecz nie w każdym wypadku, gdyż istnieją także wirtualne kolorowanki, do jakich nie potrzeba jakichkolwiek akcesoriów. To właśnie one czynią, że nasze potomstwo lepiej się uczy oraz prościej i szybciej przyswaja materiał szkolny. Tego typu książeczki do kolorowania są doskonałymi treningami zdolności manualnych. Dziecko przeważnie nie od razu jest zdolne trzymać się wytyczonych konturów oraz równo wypełniać kolorem cały wyznaczony obraz. Z jakimkolwiek obrazkiem zdobywa jednak jeszcze więcej doświadczenia oraz coraz lepiej kontroluje ruch ręki. A stąd już blisko do nauki pisania. Konieczność dłuższego koncentrowania się na wykonywanej aktywności pozwala potomstwu rozwijać umiejętności intelektualne.


ubiór
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com


Malowanki potrafią także uczyć. Przede wszystkim pomagają potomstwu poznać kolory i kształty. Postacie na obrazkach do pomalowania są wielokrotnie przedstawione w określonych sytuacjach, a same kolorowanki opowiadają jakąś historię. Pozwala to potomstwu poznać się ze światem, rozwija jego umiejętności i umysł. Książeczki do kolorowania to nie tylko obrazki.
W znacznej ilości książeczek są proste ćwiczenia, takie jak szkicowanie obrazków poprzez połączenie punktów czy też kolorowanie części konkretnej sceny właściwymi kolorami. Zadania tego rodzaju to idealne przygotowanie do dalszej edukacji matematyki.