Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jak wiedzieć, że apteka w Internecie działa właściwie?

Najświeższe wpisy

Aktualnie niemal wszystko można zrobić przez Internet. Transakcje, formalności urzędowe oraz zakupy. Wiele produktów nabywamy w sieci, przede wszystkim dlatego, że oszczędzamy nie tylko czas, lecz także (a może po pierwsze) pieniądze. Nabytki taką drogą nierzadko wiążą się z rabatami. Dodatkowo towar możemy wybrać uważnie i poświęcić na to tyle czasu, ile tylko chcemy.


choroba dziecka
Source: http://www.sxc.hu
Produktami, które nierzadko jesteśmy po prostu zmuszeni nabyć są leki. Co oczywiste bywają drogie, a kolejki w tzw. niedrogich aptekach są bardzo długie. Dodatkowo niejednokrotnie znajdują się w nich osoby chore. Oprócz tego często nie mamy możliwości zapoznania się szczegółowo ze składem i właściwościami, dlatego też apteki internetowe wydają się idealnym rozstrzygnięciem. Kupowanie leków przez Internet wzbudza jednak obawy. Ludzie obawiają się składu i bezpieczeństwa leków. Jak rozpoznać zgodną z prawem aptekę? Przede wszystkim apteka internetowa powinna mieć stacjonarną placówkę albo miejsce, w którym bezproblemowo można odebrać leki. Dodatkowo na stronie powinno być widoczne logo firmy, identyczne jak w punkcie odbioru. W tego rodzaju miejscach z pewnością jest bezpiecznie i nie należy się bać zakupów, niezależnie od tego, czy potrzebny nam Bebilon, czy tabletki. Strona internetowa musi zawierać również dane Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz dyżur telefoniczny. Od 2015 roku apteka w internecie musi posiadać logotyp zlecony w dyrektywie Unii Europejskiej, który przekierowuje do konkretnego rekordu w wykazie aptek - przykładowo: tutaj. W jakich sytuacjach powinniśmy zastanowić się nad zakupem? Pierwszym sygnał to zbyt niska cena leków. Jeżeli przebitka jest za duża trzeba się zastanowić nad zakupem. Poza tym nie należy nabywać medykamentów, które normalnie przepisywane są na receptę, a w sklepie jej nie potrzebujemy. Należy wiedzieć, że zakupy w Internecie nie zawsze są opłacalne. Na przykład wszystkie leki refundowane powinny mieć taką samą cenę. Jeżeli doliczymy więc koszty wysyłki zapłacimy więcej. Przed zakupem warto sprawdzać, czy nie robimy tego pochopnie.


W Internecie nabywamy różne produkty. Nieważne jest to, czy będzie to kawa, czy Bepanthen - wszystko musimy nabywać z legalnych źródeł. Kupując u niezaufanego sprzedawcy nie narażamy tylko swojego zdrowia, lecz również życie. Kupowanie od osób prywatnych za każdym razem jest błędem, w dodatku taki handel jest także karalny. Gdy nie wiemy, co to jest, trzeba uważać. Zakupy przez Internet są niezwykle wygodne, oszczędzają nasz czas i finanse, dlatego też naprawdę nie należy się ich bać. Warto jednak pamiętać, żeby wszystko szczegółowo sprawdzać. Jest wiele zaufanych miejsc, trzeba tylko poszukać odpowiednie i cieszyć się z zakupów.