Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jak wygląda proces dostarczania kolejnych smaków i potraw do diety niemowlaków.

Najświeższe wpisy

Dzieci, które są tuż po narodzinach, mają mało rozwinięty układ pokarmowy. W czasie ciąży wszystkie niezbędne składniki dostarczane były pępowiną, więc niemowlak nie miał żadnej okazji na to, żeby poznać co to jedzenie. Lecz w momencie narodzin zmienia się wszystko diametralnie, i niemowlak musi bardzo szybko przestawić się na coś zupełnie nowego. Szczęśliwie natura bardzo dobrze daje sobie z tym radę, i przeważnie większość dzieci bardzo dobrze zaczyna jedzenie.

jedzenie
Author: Peter Hellberg
Source: http://www.flickr.com
Najpożywniejsze w pierwszym okresie życia będzie oczywiście kobiece mleko - tu na szczęście wszyscy specjaliści są co do tego absolutnie zgodni. Oczywiście będą się zdarzać sytuacji, gdy z jakiegoś powodu matka nie będzie mogła karmić i w takim przypadku należy podać sztuczne mleko, jednak jeżeli taka możliwość będzie, to należy tak długo jak się da naturalnie - . Lecz małe dzieci rosną bardzo szybko i już w wieku kilku miesięcy niezbędne będzie rozszerzanie diety, oczywiście nie ma żadnego problemu, żeby równolegle z karmieniem piersią wprowadzać nowe produkty i smaki.produkty spożywcze
Jeżeli będzie chodzić o rozszerzanie diety, to jest tutaj kilka odmiennych stanowisk, lecz najczęściej zakłada się, że pierwsze dodatkowe produkty można wprowadzać jak dziecko skończy kilka miesięcy. Rzecz jasna nie można tego robić zbyt gwałtownie, ani tym bardziej pod presją środowiska - i rodzice i dziecko muszą być gotowi na eksperymenty. Nowe elementy posiłków powinny być wprowadzane wolno, i dokładnie obserwować jak reaguje niemowlak, jeśli dostrzeże się coś niepokojącego, to trzeba odpowiednio zareagować - Najczęściej rodzice będą zaczynać od marchewki albo jabłka, a wraz z kolejnymi tygodniami pojawiają się nowe elementy. Do diety wprowadza się nowe warzywa, na pewnym etapie pojawia się także mięso i nabiał. Roczne dziecko może już zjeść rzeczywiście sporo, rzecz jasna muszą to być rzeczy najwyższej jakości, odpowiednio przygotowane i przyprawione.

Gdy omawiany wpis zostanie przez Ciebie przestudiowany, kliknij również na inny pełen tekst (http://www.zabawekczas.pl/produkty/dla-niemowlat,2,1643), który zawiera podobnie wciągające treści.

Jeśli któraś z mam nie będzie się orientować, co w jakim czasie może wprowadzić do diety, to bardzo jej może pomóc jakiś porządny tematyczny portal lub blog o macierzyństwie.